Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen lehet még használni...

36 hetesen lehet még használni Canesten kúpot hüvelygombára ha már napok óta megyeget el a nyákdugó és tágulok? Nincs orvosom!

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudok orvosi tanácsot adni, de én végig használtam kúpot (nekem gyno-pevarylt írt fel mindig az orvosom) ez ua mint a pevaryl-G. És még a betöltött 40. héten is írt fel egy dobozzal, mert azt mondta, használjam amíg még tudom, hogy nehogy elkapjon vm-t a baba (én már csak 1 kúpot tudtam elhasználni, mert utána megszültem :) - a kislányom szerencsére nem kapott el semmit :)


Ebből gondolom, hogy nem lehet gond.


Könnyű szülést!


1,5 éves kislány anyukája

2010. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!Sajnos a terhesség alatt többször visszatért a gomba.Havonta 1x, és mindig Canesten kúppal és krémmel kezeltem ami használt is. Hiába csináltam utána többször intim zuhanyt ennek ellenére mindig visszajött.Pedig higiénikus vagyok és a párommal sem voltunk együtt mostanában.Most 36 hetes vagyok és elkezdett belőlem távozni a nyákdugó is és ezért félek használni a kúpot nehogy baja legyen a babának mivel nem tudom hogy mennyire vagyok nyitva.A védőnőmet megkérdezem még.:o)
2010. márc. 26. 07:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de akkor sztk és másik orvos.

A BABÁDRÓL van szó,ha a kúpot teszed fel lehet az árt,ha a gomba marad,akkor megrepedhet a burok.


Ne haragudj de engem felháborit ez a nincs dokim szöveg,ugyanis akkor megkérdezek másikat.

2010. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, ezért kérdezem meg a védőnőmet.Azért kérdezem itt is az oldalon, mert hátha van így vagy volt más is aki tud segíteni!!! :o)
2010. márc. 26. 08:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Intimzuhanyt én úgy tudom terhesség alatt nem ajánlott használni, sőt a canestenhez tartozó aplikátort sem.

De tényleg hátha a védőnő tud tanácsot adni.


1. voltam

2010. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia! Én a helyedbe elmennék az sztk-ba dokihoz.

Egyrészt, mert a 36. héten általában csinálnak kenetvizsgálatot is, hogy nincs-e valamilyen gombád, nehogy a baba elkapjon valamit, ha hüvelyi úton szülsz.

Másrészt igaza van az előttem szólónak, terhesség alatt nem szabad intimzuhanyt csinálni. Ráadásul az, hogy nincs választott orvosod nem akadályoz semmit. Az sztk rendelőben dolgozó orvosok is ugyan olyan segítőkészek. Eddig hova jártál terhesgondozásra??? Ott nem világosítottak fel semmiről??? Már bocsánat!

2010. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira azért mégsem izgulhatsz, ha még a betegtájékoztatót sem vetted elő! Abban ugyanis benne van: " szülés előtti hüvely-fertőtlenítésre is használható", az intim zuhany meg egyenesen tilos terhesség alatt, a babára nézve is veszélyes és tönkreteszi a hüvelyed ph értékét, kimossa belőle a"jó bacikat" így ne is csodálkozz hogy visszatér a gomba. Olyan meg nincs hogy valakinek nincs orvosa, a terhesgondozást Magyarországon orvos végzi, akinek el lehet mondani a panaszaidat, lehet tőle kérdezni.

Nyugodtan használd a kúpot, és ha legközelebb mész a dokihoz szólj neki.

2010. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké.Köszönöm mindenkinek a véleményét!

Beszéltem a védőnővel és lehet.A kúpot kézzel teszem fel, és az intimzuhanyt a gyógyszertáros nő mondta hogy lehet terhesség alatt is amin én is meglepődtem.Nem használtam rendszeresen és alig feltéve óvatosan csináltam hisz annyira buta én sem vagyok!!!Beszéltem már az sztk-s orvossal is többször és mindig ezt a kúpot mondta, azért sem fordultam hozzá.Azért nincs fogadott orvosom mert nem rég költöztünk a lakhelyünkre és pénzelni sem fogok senkit.Miért is kellene, hisz ez a dolga.Ha meg nincs pénzelve az orvos akkor meg le sza..ák az embert ahogy hallom.Mindegy, probléma megoldva!

2010. márc. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!