Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MITŐL NAGYOBBODOTT MEG A MÉHEM?

MITŐL NAGYOBBODOTT MEG A MÉHEM?

Figyelt kérdés
MITŐL NAGYOBBODOTT MEG A MÉHEM? Késik a menstruációm már 2 hete, csináltam teszteket, van negatív és pozitív is köztük.3hete szurkál a hasam, olyan mintha a köldökömet akarnák lehúzni a helyéről. Menstruációs görcsökkel társítva. Hányingerem van, zavarnak a szagok. Óránkét pisilek, kb 1,5dl-t. Voltam dokinál csinált hüvelyi UH-ot, méhnyálkahártya 6mm douglas üregben nincs folyadék. Voltam wc-n a vizsgálat előtt de kb 40 percet kellett várnom mire bejutottam az orvoshoz és ott az ultrahangon látszott megint s telt hólyagom. A kérdésem az, hogy lehet-e hogy az orvos nem látta a magzatot mert takarta a hólyagom. Továbbá azt sem értem, most néztem meg a leletemen 40*45mm-es a méhem ezt írja. De előzőleg mikor decemberben voltam, akkor 28*37mm-es volt a méhem. Mi a fenétől nőhet, ha nincs baba a pocimban? Tudom, hogy a méhnyálkahártya meg douglas üreg nem utal erre. De én teljesen úgy érzem hogy terhes vagyok. Segítsetek! Mert nem értem és már megőrülök! Köszi
2010. márc. 26. 11:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia.A leírtak alapján terhes vagy.Én amikor így voltam hiába nézett meg uh-n hüvelyin és rendes hasi uh-n nem látott semmit.Teszteltél?Nekem az is mind negatív volt.A mensi kimaradása utánni 3 héten lett pozitiv.Kérj egy béta hcg vizsgálatot a dokidtól az kimutatja 1000%-osan.Ezt egy vérvételel csinálják és abból tesztelnek.

Méhen kívüli nem lehet?Megnézte?

Egyébként hihetetlenek ezek a nődokik.Én akkor fogok nagyon bepánikolni ha elsőre azt mondja terhes vagyok na akkor lesz rákom vagy valami ilyesmi.Az elsőnél vakbélgyulladással akartak műteni mire kiderült terhesség.10 éves a vakbelem:DA másodiknál elhalt terhességről és cisztáról beszéltek 4 éves a cisztám:D a legkisebbnél méhnyakrákot diagnosztizáltak már 2 éves.

Szóval ez a fejlett orvostudomány 2010-ben:P

2010. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
hát nem tudom ha nem látott babát akkor lehet hogy csak a petefészekbe nem repedt meg a tüsző emiatt késhet is és nagyobbodhat a méhed is nekem volt ilyen kb.egy éve és pozitív volt a tesztem a hormonok miatt de ezt írja is a teszt használatiján hogy előfordulhat a dokid nem mondott semmit kell-e vissza menned kontrollba valamikor ?
2010. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Első válaszoló!

Szeretném,ha neked lenne igazad:)))

A doki nem küldött vérvételre,kizárta a méhenkívüli terhességet és egyáltalán nem is akarta megmagyarázni,hogy mitől lehet ez az érzés a hasamban,már töb mint 3hete.Annyit mondott,hogy valószínű,most lesz majd peteérés,meg hogy meg akar jönni a menstruációm,de nem tudja hogy mikor,attól fáj így biztosan.Össze-vissza beszélt.Tüszőket látott,de én már nem értem ezt az egészet.Érzem a testemen,hogy valami nagyon nem stimmel,Magánrendelésen voltam,6-ra kellett mennem,kb 7-kor jutottam be mert késett a doki,és nekem nagyon úgy tűnt hogy egyfajta futószalag jelllegű munkát végez,hiszen utól kell magát érnie,mert 600voltak a rendelőbe.Mondtam neki,adjon valami gyógyszert vagy csináljon velem valamit mert fáj a hasam..MIntha meg se hallotta volna..csak a markát nyújtotta szépen..9000Ft...Majd jöjjön vissza 2hónap múlva ha addig nem sikerül teherbe esnie,mondta ő, s ezzel le is tudott engem.Az is zavart,hogy mondtam neki,hogy 40perce pisiltem kb,és már megint mennem kéne,ez látszott is a hüvelyi uh-on,és erre sem reagált.

Felfázva nem vagyok,de nagyon fáj a hasam,húzódik egészen a köldökömig.Ez a tény,a többi tipikus terhességi tünetemet már nem is merem sorolni,mert a családomban is mindenki hülyének néz...nem vagyok hipohonder.

Írjatok,még légyszi

2010. márc. 26. 11:49
 4/23 anonim ***** válasza:

Hát,neharagudj,de én lecseréném a dokidat!

Szerintem is terhes vagy,nem értem miért nem vizelet minta alapján küldd a laborba?Abból is lehet tudni már ilyenkor,hogy terhes vagy-e!

A megnagyobbodott még is arra utal,hogy baba van a pocidban:)

Szerintem menyj el márósik dokihoz,üres hólyaggal--nekem is így kellett menni--,és hidd el igazam lesz!

6+4 h.km

2010. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is irány másik doki és ujabb tesztet is csinálj!Lehet sima sztk-s dokival vagy korházi ambulanciával jobban járnál:-(csak ne halogasd,mert ha tényleg méhenkívüli..sose tudni!Drukkolok.
2010. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nem semmi ez a doki.Elmondom neked hogy pont az ilyenek miatt váltottam meg amiket leírtam.Pedig maszek alapon azért én ugy gondolom hogy ha már ennyi pénzét ott hagy az ember akkor normális vizsgálatot a kérdéseire választ és magyarázatot várna.Szerintem ne várj 2 hónapot.Menj el egy másik orvoshoz és ne maszek rendelésre.

Ne mond el hogy voltál dokinál csak a tüneteidet mond.És ha magától nem tenné kérj béta hcg vizsgálatot.De egyébként nemtudom helyileg hol laksz de itt nálunk nem is nyulnak hozzád első alkalommal ilyen esetben néz egy hasi uh és ha nemlát semmit már adja is a papírt a béta hcg-re ez általában pár óra allatt max.másnapra megvan az eredmény.Tudodm hosszadalmasabb a várakozási idő meg minden de hidd el sokkal jobb.Én a 3. babám már úgy szültem nem volt orvosom sztk-ba jártam egy dokihoz és szülésnél meg aki ott volt az vezette le.Minden rendben volt és nagyon aranyosak voltak.Nővérként én láttam olyat is hogy volt fogadott orvos és nem ért oda a szülésre aki benntvolt meg tök bunkó volt a kismamával hogy akihez hordta a pénzt most nem végzi el a munkáját ő kapta a lóvét aki ott van meg dolgozzon helyette :PBunkóság volt de így volt......menj el hétfőn az sztk-ba.

2010. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Szerintem is az lesz.Pedig annyira dicsérték nekem ezt a dokit,most voltam nála másodszor,de többet nem megyek.A méhem méretbeli külömbségét én vettem észre mert a régi leletemet hasonlítottam a mostanihoz,mert már kínomban nem tudtam mit tenni.És nézem a a méhem méretét és látom a külömbséget a papíron.Csak érteni nem értem.Nyújtózkodni sem tudok úgy húzódik a pocakom.Hjaaaaaj,megőrülök.Most kihez menjek orvoshoz?Vgay menjek sztk-ba?Tanácstalan vagyok...
2010. márc. 26. 12:08
 8/23 anonim ***** válasza:

Menj sztk-ba, a terhességet ott is megtudják állapítani+kérhetsz beutalót vérvételre.

Aztán ha terhes vagy keresel egy normális dokit!

Én a Máv kórházból tudnék ajánlani.


Szurkolok!


Üdv: 14hónapos kispasi, és egy 6 hetes pocaklakó anyukája

2010. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én inkább magándokihoz mennék, ha fizetsz sokkal normálisabbak, alaposabbak. Sajnos.
2010. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok:)))Köszönöm a válaszokat,bár szivesen veszem,ha írtok még.

Hétfőn délután elmegyek az sztk-ba.Zuglóbavagyok,az Örsre kell mennem.A béta hcg-t a nap bármely szakában le tudják venni?Bár szerintem labor,vagy mi a neve:) csak délelőtt van ugye?

2010. márc. 26. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!