Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 évesen nem korai még...

28 évesen nem korai még szülni? Vagy csak megijedtem? Normális ez a félelem?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok stabil régóta tartó kapcsolatban. Átlagosan élünk, vannak hónapok amikor kicsit nehezebb, de általában jól megvagyunk. Szerettünk volna gyereket már, de nem gondoltuk, hogy szóba hozzuk és védekezés mellett terhes leszek. Örülünk mindketten, viszont én kezdek félni. Természetesen szeretném a babát stb, csak nagyon megijedtem. Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni magam anyaként. Nem utazgatunk, nem élünk olyan életet ami miatt nagy dologról kéne lemondanom(pl karrier, stb). Egyszerűen csak mi van ha nekem gyerek nélkül kell lennem. Sosem éreztem azt a mindenáron gyerek kell érzést, mert ez az élet rendje, stb..Mostanság kezdtem vágyni rá.És hangsúlyozom, nagyon örülök, de mégis félek, mintha valami nem lenne teljes. Örülök, de nem érzek kicsattanó boldogságot még. (10.hét).

Természetesen félek a testi változásoktól, hogy kellek-e a páromnak ha netán megereszkedik az amúgy is nagy mellem, vagy ha a hasam striás lesz.Rettegek mostanság hogy megcsal, elhagy pedig sosem voltam féltékeny típus. Nem tudom a hormonok okozzák-e ezt az egészet, de kikészülök lassan, ráadásul fizikailag elég nehezen viselem az elejét állandó hányinger, erőtlenség, álmosság, stb...Ez normális? Fog változni?


2016. jan. 12. 21:19
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy korai! Nagyon jó korban vagy. :) Az egyik legideálisabb. Ebbe bele sem lehet kötni egyik irányból sem. Félni meg normális, azt jelenti hogy van felelősségérzeted - szerintem. :)
2016. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%
Ha kételyeid vannak, akkor neked korai.
2016. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyidősek vagyunk, szerintem nem korai. A dokimnak en vagyok a legfiatalabb kismamaja, de ez inkabb vicces, mint szomoru:)
2016. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
24%

Ha kiélted magad előtte,akkor nem.

Viszont,ha egész életedben csak tanultál,és semmi társasági életet nem élték még,akkor korai.


Én 27 vagyok,de nagyon éretlennek érzem magam ilyesmire.

De,aki 18 éves kora óta habzsolta az életet,az már 30hoz közel lenyugszik.


28 az pont olyan határeset.Alatta szerintem nem igazán jó.

a gyerekvállalás sok lemondással jár.Tudod szokták mondani azt a 33 éves krisztusi kort,elvileg akkor jut el az ember abba a szakaszba,mikor már nem csak "én" van.


Van akinél ez hamarabb jön el,van akinél 40 évesen sem.


A lényeg,hogy akkor vállaljon az ember gyereket mikor ő akarja,nem akkor,amikor mások mondják neki.

2016. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem azért van kételyem, hogy akarom-e vagy sem, mert szóba sem jöhet az hogy nem!

Csak ezek a fura érzések idegesítenek.... :(

2016. jan. 12. 21:29
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
28 evesen miert lenne korai? Ilyen idosen mar van, aki 2 gyereken tul van (pl anyukam, o 24, 26 es 38 evesen szult). Nemsokara 30 vagy:)
2016. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
64%
ideális kor!!!! (korai lenne 17-22 évesen)
2016. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
43%

"pl anyukam, o 24, 26 es 38 evesen szult"


Gondolom a múlt században.


A gyerekvállalásnál szerintem a mentális érettség legalább annyira fontos,mint a fizikai tényezők.


A valamelyik nap olvastam egy kérdést,ahol a 28 éves friss anyuka lelépett,miután megszületett a gyerek.


35 alatt sok ember még nem vágyik a szülői szerepre.


Vannak dolgok,amiket "elk-úrt" az evolúció.

Pl 12 évesen miért menstruálnak a nők,ha ilyen korban még nem alkalmasak a szexre?


Inkább szüljön 30 felett úgy,hogy vágyik rá,mintsem azért vágjon bele,mert "félek,hogy kifutok az időből".


Egy 30-40 közötti szervezet még nem öreg a terhességre.

És az is számít milyen életmódot élt az illető.

Van,aki már 25 évesen úgy néz ki,mint egy lelakott 40 éves,még mások 40 évesen vetekednek a 20 évesekkel.

2016. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
67%

Igen, nyilvan a mult szazadban. Eleg szomoru egy szazad lenne ez, hogyha egy no 28 evesen meg nem lenne eleg erett egy gyerekvallalasra. Szerintem meg ebben a generacioban is eleg erett a 24 evesek nagyresze arra, hogy gyereket vallaljon, de persze tudom mostanaban akkora divat lesajnalni a fiatalokat, hogy "komolytalan hu.lyegyerek az osszes" stbstbstb, mikor a nagy reszere NEM ez igaz, de mi csak azokkal torodunk, akik meg 30 evesen is ovis szinten vannak.

De ha valaki jarokerettel akar menni a gyereke ballagasara, akkor hajra.

2016. jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
20%

A múlt században sem szabad akaratból szültek olyan hamar,elhiheted.

Nem akarták a szüleik őket tovább eltartani,és kénytelenek voltak ilyen úton "szabadnak" lenni.


Nem mondom,hogy 28 évesen nem lehet valaki erre kész.

Én 27 vagyok,és az általános iskolás,gimis és egyetemista osztály/szaktársaim,ami kb olyan 70-80 fő,abból kb 5nek van már gyereke ebben a korban.


Lehet sértőnek fogod gondolni,de a 35 fölötti nők nagy része azért kezd el vágyni az anyaságra,mert akkor már kevés néz ki jól,és belátja,hogy az a vonat már elment.

Egy 25-35 éves viszont még bőven szórakozhat kedvére.


Miért hagyná ki ezt a korszakot?

35-40 között is lehet gyereket vállalni.


Szerintem az a kor az,amikor a nők jelentős része megéri lelkileg is az anyaságra.

Sokan ezt figyelmen kívül hagyják,pedig nagyon fontos.

2016. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!