Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki túlsúllyal...

Van itt olyan aki túlsúllyal esett teherbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Az első fiammal 75 kg-mal estem teherbe és 97 kg-al mentem szülni.Márciusban tölti a 2 évet a fiam és hát szégyellem de még mindig 85 kg vagyok viszont szeretnénk másik babát,és nem szeretnék sokat hízni terhesség alatt.Tudtok nekem ajánlani valami féle "Diétát" amitől nem fogok hízni meginnt 20-25 kg-ot?.Amúgy alapból nem sokat eszek csak szerintem nagyon lassú az anyagcserém :( reggelire tejeskávé hozzá egy tökmagvas kenyérből szendvics,délbe bármilyen főtt étel délután meg 1-2 harapásnál többet nemigen tudok enni meg napközbe ha megkívánom eszek 1-2 kocka csokit vagy egy rudit 6 után meg semmi.Amúgy 163 cm vagyok a 85 kg hoz.
2016. jan. 13. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos kamasz korom óta túlsúlyos vagyok, hormonális problémák, meg mozgásszegény életmód miatt.

Az első gyerekkel 2, a másodikkal 1 kg-ot szedtem fel, vagyis még fogytam is. Kaptam egy diétás étrended (terhességi cukrom is volt), 160 gramm szénhidrátot ehettem, öt étkezésre lebontva.

Nagyon vigyáztam a babára, be is tartottam, és semmilyen hiánybetegség nem lépett fel.

Plusz nagyokat sétáltam, kertészkedtem, nem ültem egész nap a munkahelyemen (kiírt a doki mindkétszer, vegyszerekkel dolgozunk).

2016. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok kicsi sokra megy. Amit leírtál, az mennyiségtől függően bőven lehet 2200-2500 kcal felett is. Azzal pedig nemigen fogsz fogyni.


150 CH-s diétát terhesen is lehet, sőt egyeseknek kell is. Tökéletes ahhoz, hogy ne szedj fel többet, mint amennyit muszáj.

De ehhez egy grammpontos mérleg és fegyelem kell, itt egy csoki, ott egy csoki nélkül.

2016. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizony Ch diéta, aminek fontos pillérei a pontos mérés, a sok, de kis mennyiségű étkezés, valamint a szénhidrátok egyensúlya egyes étkezéseknél (lassú/gyors felszívódású).


Emellett mozgás. Gyors séta, úszás, futás, edzőterem, fallabda, bármi. A lényeg az, hogy legalább heti 3-4 órát kellene intenzíven mozogni.

2016. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, szénhidrát diétába kizárólag úgy kezdj, hogy dietetikussal konzultálsz előtte. Sok, apró ismeret kell, amivel a leírásod alapján nem rendelkezel. Ha nagyjából csinálod, akkor az sem fog segíteni, ezért kell hozzá mindenképpen szakember.


Jó esetben egy óra alatt (magánnál ez 5-10e Ft) kiokít, ad táblázatokat, étrend mintákat. Ennyi befektetést megér.


Nekem terhességi cukor miatt kellett és annyira hatékony volt, hogy egy dekát nem híztam saját testzsírra, de éhes se voltam soha. Szülés másnapján ugyanannyi volt a súlyom, mint a teherbeesés előtt.

Ahogy előttem is írták, a diéta nagy előnye, hogy terhesen is lehet tartani. Gyakorlatilag egészséges táplálkozásnak is nevezhetnénk.

2016. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,utána fogok nézni ennek a fajta diétának.Amúgy mondanátok egy mintaétrendet hogy mégis legyen rálátásom.?
2016. jan. 13. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg oldal van, ahol a cukorbetegnek adnak tanácsot, ilyenen érdemes nézelődni.

Nem bonyolult, a lényeg, hogy állandó legyen a vércukorszinted.

Sok zöldség, tejtermék (kivéve a tejet és gyümölcsjoghurtokat), kevés gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonák, sovány húsok, tojás, kevés liszt, tészta, és krumpli. Semmi gyümölcslé, meg édesítőszeres trutyi, a víz a legjobb, esetleg gyümölcstea.

Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, estére már inkább csak fehérjét egyél, pl egy kefir és egy abonett keksz.

2016. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen

de érdekes módon alig híztam a gyerekekkel

szó szerint leették rólam ami kell :-D

szal szülés után kevesebb kiló voltam mint terhesség előtt

amúgy minden tesztem negatív volt


diéta ? inkább életmód váltást és sportot javaslok ...

sok folyadék napi 5x kevés étkezés és heti 3x 1 óra valami sport vagy mozgás úszás stb....

2016. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia, én 160/90 vagyok, sajnos TSH miatt, neked nincs ilyen bajod?
2016. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szintén második baba, 90 kilóval lettem terhes. Most 34 hetes vagyok, most tartok 100-nál (fú, de sz*r ezt leírni...), a védőnő szerint ennyi gyarapodás teljesen normális. Nem diétáztam, meg semmi ilyen spéci dolgot nem csináltam, azt ettem végig, ami jól esett, de egyszerűen az elején étvágyam nem volt annyira, aztán ahogy nőni kezdett a baba, nem tudtam egyszerre többet enni. Valószínűleg eddig is pont így kellett volna ennem, gyakran, de keveset. Most pont ezt csinálom, mert nem is tudnék máshogy :)

Ja, és amúgy eléggé vizesedek, szóval ez a tíz kg plusz javarészt víz, úgyhogy nagyon bízom benne, hogy szülés után legalább a fele le is megy, a másik felét meg majd ledolgozom. Illetve hát remélem, hogy annál többet is. Feltett szándékom, hogy visszanyerem az eredeti alakomat, az első gyerekkel 60 kilósan lettem terhes, reményeim szerint egy éven belül újra annyi leszek.

2016. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!