Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhesség: lehet családi...

Ikerterhesség: lehet családi halmozódás?

Figyelt kérdés

A párom családjában férfiágon elég sok az egypetéjű iker. Ennek alapján vajon nagyobb esélyünk van ikerterhességre?

(Dokinál még nem voltam, kicsit aggódom, hogy kiderül, hogy nem egy baba van... nem tudom, mit kezdenék ikrekkel...)


2016. jan. 14. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Az (egypetéjü) ikerterhességre való hajlam kizárólag a nöi ágon öröklödik.

A nem-egypetéjü meg semennyire nem örökletes dolog.


Mellesleg ha kettö lenne, akkor azt is megoldanád - amikor nekem megmondták, hoyg ikterket várok, nekem i ez volt az elsö, hoyg mit kezdek majd két gyerekkel - aztán alig volt több munka velük, mint egy gyerekkel.

2016. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál, női ágon nincsenek ikrek egyáltalán. :) (Csak egy távoli férfi rokonomnak, de ezek szerint nem rajta múlt a dolog. :) ). Kétpetéjű ikerterhesség nálam kizárt, csak az egyik oldalam működik. :)
2016. jan. 14. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Az ikrekre való hajlam csak női ágon öröklődhet,mert ha több petesejt érik meg akkor lehetnek ikrek.
2016. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
ma 16:25-ös: EGYpetéjü ikrekröl még nem hallottál? Ott EGY petesejtböl lesz két (vagy több) gyerek!!!!
2016. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Férjem rokonságában voltak és vannak egypetéjű ikrek. Nálunk egyáltalán nem.

Egypetéjű ikreink (is) születtek. Kb. ugyanannyi ikres szülőt ismerek, ahol az apa ágán voltak ikrek, mint ahol az anyáén (akár egy, akár kétpetéjű).


Kedves kérdező, ha így állsz hozzá, akkor remélem, neked nem adatik meg ez a csoda... Jó egészséget kívánok!

2016. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az én családom volt ikerterhességek, a féjemében nem, s ikreket várok :)
2016. jan. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok, de hallottam, sőt cifrábbakat is, mondjuk,hogy 3as ikrekből kettő egy petéjű volt, egy pedig egy petéjű,mert két petesejt termékenyült meg de az egyik osztódott. Nekem a nagymamám szült 3terhességéből kétszer ikreket.gy az orvossal beszélgettem erről,és továbbra is azt mondom amit ő,és amit mindenhol írnak,hogy csak női ágon öröklődhet a hajlam, a férfi itt nem számít, illetve ha lány születik ő is örökölheti a hajlamot. De attól,hogy férfi ágon sok ikerszülés volt semmit sem befolyásol,ha a párjával gyermeket vállal,mert nem a férfin múlik.
2016. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
# 8: Én ismerek is ilyen hármasikreket személyesen. :)
2016. jan. 15. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:

3-a-8-as:

akkor miért írsz ilyeneket: "ha több petesejt érik meg akkor lehetnek ikrek" Ez az egypetéjü ikrekre nem igaz.

2016. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!