Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik fiatalon16-20 évesen úgy döntöttek, hogy gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés
Hogy alakult az életetek miután megszületett a baba ? Megbántátok-e esetleg , mennyivel volt nehezebb gyerekkel ?
2016. jan. 15. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Igaz 21 évesen szültem az első babámat de nem bántam meg. Most vagyok 23 a másodikat várom. Mindkettő tervezett volt (ugyanattol az apától, házasságban) mielőtt jönnek pontozni :p

Én közben tanulok is de nehézséget nem okoz. Ha így is gondolom néha, ránézek a fiamra és el is száll :)

Nem csinálnám másképp ha újrakezdeném. :)

2016. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt egyébként nem tudom elhinni hogy egy felelősségteljes ember tervezne babát, az inkább összejött baba nem tervezett.
2016. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Miert, ha pl februar 21-en van a szulinapom a 18. szulinapom ebben az evben, akkor februar 20-an meg felelotlenseg lenne terveznem egy babat szandekosan, de masnap mar nem?:D vagy mi? A kor nem egyenlo az erettseggel egy bizonyos ido utan.


Amugy igen, en a 20. szulinapom elott par hettel szulom a babam, aki nem tervezett, viszont 12 eves korom ota nevelem a kisocsemet. A szulei volt, hogy kulfoldon eltek kb 9 honapig, es akkor ram es a nagymamamra volt hagyva. Aztan mikor osszekoltoztunk anyuval, akkor is anya reggeltol estig dolgozott, plusz hetvegente bentlakasos munkahelye volt, ugyhogy velem fekudt es kelt a kisbabom, en etettem, en csereltem a pelusat, en tanitgattam stb. Ez nyari szunetekben volt, akkor nem volt ott a mamam velunk, de suliidore eljott mindig hozzank, ameddig suliban voltam es tanultam. Tehat en 12 eves korom ota nevelek egy babat, 19 evesen nem az anyasagtol ijedtem meg, mikor meglattam a teszt eredmenyet, hanem attol, hogy egyetemista vagyok, es egyaltalan nem volt tervezett. De mivel tudom, hogy milyen egy gyerekkel lenni, es tudom, hogy mindennel nagyobb orom, es egy gyerkocnel nagyobb ajandek nincs, es minden egyes hisztis ejszaka es kakis pelenka megeri mar csak a mosolyukat is, ezert nem volt kerdes, hogy megtartom-e :) az ocsem huginak fogja hivni a lanyomat, es pl ha veszek valamit a kislanynak, akkor az ocsemnek is veszek, mert bunosnek erzem magam, hogyha az egyik kap, akkor a masik miert nem. Nekem ok mind a ketten a gyerekeim, mindent megtennek ertuk, es ez a szeretetet nem csak 25 ev felett erti meg egy ember, hanem amikor olyan szituacioban van. En 12 voltam.


A tobbi kerdesre sajna nem tudok valaszolni, mert meg van 2 hetem es 6 napom a kiirt idopontig:)

2016. jan. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szó szerint venni a 18 eves kort. 😅 nyilván 16 évesen az ember nem tervez gyereket mert pl miből tartaná el? Kinek szüli? A szüleinek? Még egy szakmája sincs stb. 16 évesnek az iskolapadban a helye nem gyerekettervezgetni :)
2016. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy lányt aki 16 éves kora óta babát akart, szakított is emiatt a barátjával, mert ő még nem akart ennyi idősen. Összejött egy harmincas évei végén járó bukott rendőr diszkótulajjal, 17 évesen már terhes volt tőle. A pasi elvette feleségül, 8 hónapos pocakkal abroncsos menyasszonyi ruhával állt oltár elé, és a diszkóban volt a lagzi. Hozzáteszem a pasi olyan szereket szedett amivel veszélyes volt gyereket vállalnia. Azt hogy megbánta e nem tudom, de én előbb normális pasit kerestem volna a helyébe.
2016. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért írtam hogy felelősségteljesen nem vállalnak :) az egy dolog hogy 16 évesen már valaki szeretne. Én is babusgattam volna de nem terveztem volna soha :)
2016. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia!19évesen fogant meg nallam az első magzat váratlanul!De a párom mindenben támogatott!A 9.hónapban viszont elvetéltem. Nehezen tudtam tultenni magam.De a párommal átbeszéltük és bár eleinte meglepett most még is szeretnénk egy kis csöppséget!20éves voltam mikor megszületett!De az át nem aludt éjszakák mindennél jobban megérték már csak a nevetéséért! :) (mielőtt jönnének az okoskodók,hogy "20 évesen minek neked gyerek" el szeretném mondani,hogy éretségim és mellé 2szakmám van!)
2016. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!