Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzem a baba mozgását,...

Nem érzem a baba mozgását, pedig eddig aktívan mozgott, baj lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap délután óta nem érzem a pici mozgását. Korábban voltak időszakok, főleg délután amikor nagyon aktívan mozgott, rugdosott. 21 hetes vagyok, van okom az aggodalomra?

2016. jan. 16. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mennék kórházba, hogy nézzék meg, hogy mi a helyzet odabenn. A védőnőd nyugodtan felhívhatod, hogy megmondja, ilyen esetben hová kell menned (ha pl. Bp-ről van szó).


Megpróbáltad már felpiszkálni valahogyan? Ugrálni finoman, kólát inni, lehajolni, majd felállni? Ha így sem mozdul, én bemennék.


32hkm

2016. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igyál kávét vagy egyél csokig, attól fel szoktak ébredni. Ha így sem mozdul meg, akkor du.a biztonság kedvéért menj be az ügyeletre, hogy nézzenek rá.
2016. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a györs válaszokat, elfogyott minden édesség itthon, lehet azért nem aktívoskodik? megyek csokiért és meglátjuk mocorog e O.o remélem nincs semmi baj.


Mozgásra egész pontosan mit tudnátok javasolni? Melső falon van a mélepény, hogy érted a felpiszkálást?

2016. jan. 16. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a 22. het kornyejen, a babak vmiert ekkor kevesebbet mozognak.En rohantam a korhazba, szerencsere minden oke volt. Sztem nezesd meg Te is.
2016. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszer így megettem egy tábla csokit majd azt mondtam a fele is elég lett volna úgy felpörgött. De ebben a terhességi korban egyébként még tudnak úgy helyezkedni, hogy ne igazán érezd őt. Ettől függetlenül ha nem segít a kóla vagy csoki akkor nézesd meg.
2016. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam felpiszkálni, ha már 2 órája nem mozog, hogy lefekszem a hátamra (vagy találj olyan pózt, amit tudod, hogy megérez, nálunk ez) és elkezdem piszkálni. De nem rosszból, csak pl. ahol érezni szoktam, ott finoman ütögetem az ujjammal.


A férjem szokott felolvasni minden nap a pocakomnak (a hangja miatt fontos), így azt is megpróbáltam már, ha nem mozgott egy ideig, hogy elkezdett neki felolvasni. Bevált.


Meg a kóla, az beválik szintén. Meg, én úgy szoktam végső esetben, hogy felállok és a pocakomat megrántom úgy, mintha hullahoppoznék, azt mindig nagy ováció követi magzati részről.:) Beválik, de a férjem nem szereti nézni, sajnálja valamiért a picit, így ezt nem szoktam csinálni gyakran.

2016. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végre megmozdult, de megkönnyebbültem.

Gyümilevest főztem, és ahogy kóstolgattam, utána nemsokkal elkezdett mocorogni :) Pont most rudott egy erőteljeset lefelé, kellemetlen de most ez nagyon megnyugtat :)

2016. jan. 16. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen abban a korban vannak, hogy 12-14 orat is tudnak aludni egyhuzamban :) lehet h ejjel mocorgott picit amikor te aludtal, ilyenkor azt mondtak nekem, hogy igyak pl narancslevet (cukrosat), fekudjek le, es ha nem erzem mozogni, akkor nezessem meg.
2016. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!