Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nogyogyaszom azt mondta...

A nogyogyaszom azt mondta hogy elolfekvo mehlepenyem van, okozhat ez onmagaban veszelyt az szulesnel?

Figyelt kérdés
A mehszajamot nem eri, de viszont eleg sok mindent olvastam ennek a dolognak a hatranyairol, van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2008. szept. 17. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is mellsőfali a lepényem, de nem mondta az orvos, hogy ez önmagában gondot okozna. Akkor problémás, ha rálóg, vagy fedi a méhszájat. Nekem sajnos rálógott, és ezért voltak vérzések, de mára feljebb húzodott, ahogy nőtt a méhem, most utoljára azt mondta az uh-os, hogy mellső falon, jó helyen tapad. Tehát ha jó helyen van, nem lesz gond. Boldog babavárást! 30 hetes kismama.
2008. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a gyors valaszt, megnyugtattal:). 21 hetes kismama.

Boldog babavarast neked is!

2008. szept. 17. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez volt a helyzet. Ha nem éri el a méhszájat, nincs gond. A dokim mondta, hogy a szülésnél kicsit több lehet a vérzés, de más kockázatról nem tudok. A szülésem teljesen simán ment. Tényleg kicsit sok vért vesztettem, de egyáltalán nem biztos, hogy az elöl fekvő lepény miatt. Ne izgulj! :)
2008. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt találtam:

[link]

A lepény és a köldökzsinór rossz elhelyezkedése


Ha a méhlepény a méhszájon fekszik, elöl fekvő lepényről beszélünk, s a baba biztosan császármetszéssel jön világra. Ez esetben, vagy ha a lepény nem a méhszájon, hanem ahhoz közel tapad, az utolsó két hónapban előfordulhat, hogy egy része vérzés kíséretében leválik. Ha a vérzés erős, azonnali császármetszésre van szükség. Néha előfordul, hogy a lepény leválik a szülés megindulása előtt, annak ellenére, hogy jó helyen tapad. Ezt görcsös fájdalom és vérzés kíséri, orvosi ellátás nélkül az anya és a baba is veszélybe kerül.

Korai burokrepedésnél előfordulhat, hogy a baba feje még nem illeszkedett be a medencebemenetnél, a kizúduló magzatvíz előresodorja a köldökzsinórt. Ez veszélyezteti a magzat oxigénellátását. Ha otthon, váratlanul történik a burokrepedés, nem lehetünk biztosak abban, hogy a fej beilleszkedett-e, ezért értesíteni kell a mentőket, akik fekvő helyzetben szállítják kórházba a kismamát.

Sokan aggódnak amiatt, hogy a köldökzsinór rátekeredik a vidáman fickándozó magzatra, s emiatt a kicsi megfulladhat. Átlagos hosszúságú zsinórral ritkán fordul elő ilyesmi, ha azonban valamivel hosszabb a szokásosnál, rácsavarodhat a baba különböző testrészeire. Nyolcvan centiméteres hosszúság felett már számos szövődmény fordulhat elő, leggyakrabban az, hogy a méhösszehúzódások idején a magzat testére hurkolódott vagy csomós köldökzsinórban csökken a keringés. Hasonló gond a túlságosan rövid zsinórral is adódhat: ha szülés közben megfeszül, teljesen megszűnhet benne a keringés.

2008. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!