Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Állatorvosi assziszt...

Kismamik! Állatorvosi asszisztensként dolgozom, én fogom le az állatokat, takarítok stb. Meddig dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Kicsit félek hogy nehogy baj legyen, tegnap pl. egy német vizsla kétszer a hasamba rúgott!

2016. jan. 19. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ilyen munkakörben a lehető leghamarabb táppénzre kellene menned... nagy a fertőzés- és a sérülésveszély. Nyilván tisztában vagy azzal, hogy kevés olyan betegség van, ami állatról emberre terjed, de azért akad néhány, és ahogy írtad, te takarítasz utánuk, és elkerülhetetlen, hogy állati testnedvekkel is érintkezz.

(Ha kisgyerekekkel dolgoznál, akkor is ugyanez lenne a helyzet.)

2016. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a fertőzésektől jobban félnék.


Amikor már nem az első babát várjuk, akkor bizony előfordul hogy a nagyobb kisgyerek is hasba rúg.

2016. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, a fertőzésktől is félek, ami olyan ahoz kesztyűben nyúlok, de nem alegkényelmesebb... Stresszes is
2016. jan. 19. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az orvosoddal.

Én emberekkel foglalkoztam belgyógyászaton (egyes demens betegek agresszívebbek, mint a félős vizslák), a nőgyógyászom már az 5. héten kiírt, a főorvosunk is mondta, hogy inkább ne dolgozzak már - bár nem is tudtam volna, mivel az 5-15. hét között naponta minimum 5x hánytam és alig éltem. Utána meg már nem mentem vissza csak néha kollégákat látogatni, aztán egy látogatás alkalmával benyeltem egy kellemes vírust.

2016. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd az orvosodat erről. Szerintem is táppénz.

Én is sok állattal dolgoztam, mindet ellenőrizte állatorvos is, 2 havonta megcsinálták az immunológiát is, amir e lehetett, de ezek saját állatok voltak.

Idegen állatok közelébe nem lettem volna ennyire bátor. Menj inkább táppénzre, túl sok az esélye egy fertőzésnek így.

2016. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!