Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba életére nézve, mennyire...

A baba életére nézve, mennyire jelent hátrányt ha apa nélkül nő fel?

Figyelt kérdés

A helyzetem sajnos nagyon bonyolult. 19 éves vagyok, másod éves egyetemista, Budapesten tanulok. A szüleim 350km-re laknak tőlem, csak a továbbtanulás miatt költöztem el tőlük, havonta egyszer látogatok csak haza 1-2 napra, mert egyébként nagyon költséges és hosszú az út.


3 hónapja voltam együtt a párommal, fogamzásgátlót szedtem, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Ő azt mondta, hogy rá ne számítsak, nem akarja ezt a gyereket és menjek abortuszra. Nem érzi elég érettnek magát a feladathoz (21 éves). Én viszont nagyon abortusz ellenes vagyok, szeretném megtartani a babát, nem azért, hogy ezzel egy életre magamhoz láncoljam a párom, hanem azért, mert úgy érzem fel tudnám nevelni. Úgy tervezem, hogy a szüleimhez visszaköltözöm, ők 100%-osan támogatnak mindenben, sok-sok szeretetet kapna a pici, és anyagilag sem szenvedne hiányt semmiben. Csak egy dolog aggaszt nagyon: apa nélkül kell felnőnie? Biztos vagyok abban, hogy a (volt?) párom sohasem látogatná meg, főleg nem olyan távolságban. A közös gyermekünk talán sosem ismerné meg az édesapját. Mennyire jelentene ez hátrányt majd a kicsi életére nézve? Jobb döntés lenne az abortusz, mint hogy apa nélkül nőjön fel?


2016. jan. 19. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez az anyán múlik. Ha ő azt sugározza a gyerek felé, hogy ez egy hátrány, amiért sajnálnia kell magát, akkor a gyerek ezt építi be.


Kissé hülye párhuzam, de ha valaki vakon születik, nem szokta különösebben megviselni, hogy nem lát. Míg aki később veszti el a látását, mély depresszióba zuhan.

Valami ilyesmiről van itt is szó. Ha nem tudja, hogy minek kellene hiányoznia, akkor nem fog hiányozni.

A lényeg, hogy ezt ne veszteségként, hanem tényként kommunikáld neki, ha egyszer felmerül a kérdés.


Ráadásul lehet még a későbbiekben olyan párod, akivel hosszútávon együtt lesztek és nevelőapaként funkcionálhat. De z fontos, hogy soha ne apát keress a gyereknek, mert azzal mindenki veszít.

2016. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz helyzet, de te egy okos, ügyes, talpraesett lánynak tűnsz, aki mögött van családi háttér, akikre számíthat, még ha messze is vannak pillanatnyilag.

Biztos vagyok benne, hogy fogsz találni egy olyan párt, társat aki téged is, és a gyerekedet is imádni fogja, apja helyett apja lesz.

2016. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Adj neki esélyt az életre.

A férjemet is el akarta vetetni az apja, de hálisten anyósom nem akart abortuszt.

Ő is a szülei, testvérei segítségével nevelte fel, és milyen szomorú lennék, ha Ő nem lenne...

Ő már ott van, él!

Apukám szeretete most kàrpótolja őt az apa hiánya miatt.

Egyèbként szeretetben nem szenvedett hiányt.

Neked meg még elèg nagy esélyed van arra, hogy lehessen mellette férfi példa! :)

Gratulálok a picihez!

28 hetes kismama

2016. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, nyilván az az optimális, ha a gyermek családban nő fel, de a világ nagyon messze van az optimálistól. A házasságok több mint fele végződik válással, sok gyereknek olyan az apaképe - vagy éppen az anyaképe-, hogy inkább ne lenne, és még lehetne sorolni.

Azt mondod, a szüleid támogatnának, akkor pedig lesz apaképe: a TE édesapád.

És bármikor lehet új párod, aki felvállal gyermekkel együtt. Ilyenkor pedig - tapasztalatból írom - jobb is, ha nincs képben a vér szerinti apuka, mert az csak összezavarja a gyereket.

2016. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nemideális a helyzeted, de én is ugyanúgy döntenék, ahogy Te: nem vetetném el!

Rengeteg gyerek nő fel (sajnos) apa nélkül. Akkor is, ha a születése pillanatában ott az apa, gyakori, hogy a gyereket végül az anya neveli fel.Ha a szüleid melletted állnak, Apukád is jelen lesz a kicsi életében, akkor mi a gond?

Nem, nem lenne jobb az abortusz! Az egyetemet majd befejezed a baba mellett, nem Te leszel az elő, aki így csinálja.

2016. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Tudatosan sosem szabadna az egyedülálló anyaság mellett dönteni. Lehetsz akármilyen jó anya, az apát nem tudod pótolni. Érzelmileg nagyon nehéz lesz, anyagilag se könnyű. Persze jó esetben nem egyedül fogod leélni az életed a gyerekkel, hanem lesz majd egy társad, aki betölti az apa szerepet. Viszont a gyerek rá fog kérdezni az igazi apjara és okoz majd ezzel nehéz pillanatokat.
2016. jan. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató válaszokat, sok bátorságot kaptam ezáltal! :)
2016. jan. 20. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is abortusz-ellenes vagyok.

De van az az eset mondjuk, mikor nincs más megoldás.

Viszont az nem a te eseted.

Sok gyerek nő fel apa nélkül (gyakorlatilag én is, mert bár ismerem az apám, soha nem éltem vele, és nem tudok rá apaként nézni, mert sose viselkedett úgy.)

Egy értelmes, komoly gondolkodású lánynak tűnsz, és ha van segítséged, márpedig azt írod, valamint téged sem visel meg, hogy a "párod" ebben nem kíván részt venni, akkor mindenképp tartsd meg a babát!

Pont, ahogy valaki írta, nem menet közben szívódik fel az apuka, hanem tudod, mit vállalsz, egyedül vállalod, nem érhet meglepetés. És fiatal vagy, nincs kizárva, hogy jön valaki az életedbe. (Ismerek ilyen nőt, terhesen hagyta ott a "párja", mert nem akarta a gyereket. Még terhes volt, mikor megismerte a jelenlegi párját, együtt vannak, a kisfiú 2 éves azóta.)

2016. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!