Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1900 kcal sok egy napra?

1900 kcal sok egy napra?

Figyelt kérdés

Ch 160 g, a többi fehérje meg zsír.

165 cm 70-72 kg vagyok, 9 hetesen. A lányommal 90 kilóval mentem szülni (igaz 79ről kezdtem), ezt el szeretném kerülni.

(Tavaly különböző adepeket szedtem, dohányoztam, étkezési zavaraim voltak, az átlag 62 kilómról lefogytam 54-re. Ősszel letettem mind ent, csak így jóval többet ettem, így év végére lettem 70 kg.)

Nyilván fogyókúrához nem a terhesség a legideálisabb, és természetesen a baba az első, csak szeretném, ha a végére azért igencsak 80 alatt maradnék. Ennyi bevitellel vajon ez megoldható?

(Figyelem azt is, hogy miket eszek persze. Cukros, fehérlisztes dolgokat kerülöm, ahol tudom, + a nagyon zsírosakat is. Műkajákat is mellőzöm, amennyire lehet.)



2016. jan. 20. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

NAGYON kevés.

A normál kalóriabevitelednek kellene ennyinek lenni, terhesség alatt pedig több kalóriára van szükség.

Ne terhesen kezdj el diétázni...


[link]

2016. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt olvastam kérdéseket, és volt olyan túlsúlyos (26-os BMI, kb mint én) kismama, akinek az 1800 kcal-ra is azt mondták a többiek, hogy sok, meg aki kövér, annak nem kell annyi, + a baba úgyis elveszi, ami neki kell... Meg orvos, védőnő megjegyzéseket tesz a túlsúlyos kismamákra.

Én meg kétségek közt vagyok.

Normál állapotban elvagyok 1500-al, mivel hízásra hajlamos vagyok, de most ennél kevesebbel, mint amit írtam, nem bírnám. Többel viszont durván híznék tovább.

Mindenhol mást olvasok :/

2016. jan. 20. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok. Egyél amennyit, amennyi jól esik. Teljesen változó hogy kinek mennyi kalóriára van szüksége.Kinek milyen az anyagcseréje, mennyire mozgékony,stb. ha a súlyod normálisan gyarapszik, a babád nem fog hiányt szenvedni semmiben.A szervezet ilyenkor amúgy is takarékos üzemmódra kapcsol.

Én alap esetben 1200-1500 kalóriát szoktam bevinni. Nem azért mert diétázom, egyszerűen ennyire van szükségem. Teljesen átlagos testalkat vagyok.Terhességem alatt sem vittem be sokkal többet, (az első pár hónapokban a rendszeres hányás miatt jó, ha megvolt a napi 500!!!!) a vége fele talán megvolt az 1800.Nem kívántam többet. El sem tudtam képzelni mitől fog megnőni a babám, de így is teljesen egészségesen született.

Szerintem nagyon helyesen teszed ha odafigyelsz hogy ne hízz sokat.

2016. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy dietetikushoz, aki pontosan beallitja az etrendedet. Igy jojozas lesz belole, rendszer kell bele. A Ch dieta tobbrol szol, mint a szenhidrat napi mennyisege. Keress szaksmbert. Ha koveted a tacsait, meg fogyni is fogsz, es soha nem leszel ehes.
2016. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Anno mikor diétával lefogytam, 3 és fél évig nem volt jojo, max +/-3 kg.

Aztán jöttek gondok (1 éve), a napi bevitelem kávé, energiaital, cigi és különböző gyógyszerek tették ki, étel nem sűrűn, majd mikor helyreálltam, átestem a ló túloldalára. Aztán lettem terhes.

Amúgy nem vagyok cukros, sose volt magas. Fixen megszabott étrendet úgyse tudnék tartani.

2016. jan. 20. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, én csak kb- ra számoltam, de napi 1200-nagyon max 1500 nél nem volt több. Egy barátnőm adott tippeket, hogy mit evett, neki diétázni kellett terhesség alatt. Én csak 162 cm vagyok, kifejezetten vékony voltam a kisfiam előtt, 53 kg-ról indultam, de feljött 20 kg (37 hétre szültem), és az istenért nem akart visszamenni. 10 es simán maradt rajtam. Na ezt akartam elkerülni a 2. terhességemnél, az újabb maradék +10 kg-t. Így híztam a lányommal 62 ről 67 kg-ra. 40+2 napra született 3200 grammal. Tehát nem éhezett! Nálam az 1900 cal az = min 20 kiló plusszal.
2016. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, engem is cseszegetett a dokim a drasztikus hízás miatt. Aztán szülés után elnézést kért. Ugyanis egy vérvételből kiderült, hogy valami olyan enzim termelődött a szervezetemben a terhesség alatt, ami miatt a levegőtől is híztam, hiába diétáztam.

Ha a mostani terhességemnél szóba hozná a dokim a hízás-dolgot, akkor majd emlékeztetem erre! :)

30 kiló felett híztam a terhességem alatt, de utána le tudtam adni.

2016. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!