Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesként ki...

Amina15 kérdése:

Veszélyeztetett terhesként ki meddig volt táppénzen?

Figyelt kérdés
Volt egy vetélésem júliusban, majd a mostani terhesség során, 6. hetesen begörcsöltem, vérezgettem, ezért táppénzre vett a dokim. Már lassan 12. hetes vagyok és hiába kérdeztem a nőgyógyászom, meddig leszek még táppénzen, nem mond dátumot, csak, hogy "továbbra is". Lehetséges, hogy végig ki akar írni? Volt valaki hasonló helyzetben? Így azért elég kevés a 60%-os tp!!Köszönöm a válaszaitokat!
2016. jan. 22. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Keszulj hogy vegig.
2016. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is az elejétől táppénzen vagyok,nem így terveztem,sajnos így alakult. Igen,kevé a tp,de nem akarom azt sem,hogy a babának baja legyen.
2016. jan. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, ha kell, végig fekszem az egész terhességet a baba érdekében, csak nem értem, miért nem világosítanak fel az orvosok? Ti végig táppénzen voltatok?
2016. jan. 22. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Volt egy vetélésem 7 hetesen, utána ismét teherbe estem, majd 6 hetesen barnáztam, ekkor 2 hét táppénzem voltam, majd visszamentem dolgozni, de alig egy órát voltam bent és bevéreztem hematóma miatt. 1 hét kórház után a terhesség végéig táppénzem voltam. Kb. a 12. hétig volt vérzés, utána jól voltam,de nem mertem visszamenni dolgozni.

Azóta már 3 éves a mi kis csodánk. :)

Most megint várandós vagyok, 6 hetes, de megint véreztem, úgyhogy tp-en vagyok. Ez egy agyrém!! :(

2016. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ezelott a terhesseg elott 2 honappal egy vetelesem, aztan az uj terhesseggel verzes gondok nem voltak, "csak" hanyas, ami miatt elni is alig tudtam, vegig tp-en maradtam.
2016. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy vetélésem, a következő terhességet pedig a legelső perctől kezdve TP-en töltöttem egészen szülésig. Persze kevesebb pénz, de a babáért mindent. Pedig nekem akkor (második terhességnél) nem volt semmi vérzés, vagy barnázás, vagy bármi más. A szokásos terhességi tünetek, ennyi.
2016. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16. hétig. A dokim nem örült, de vissza kellett mennem pár hétre, akkor már jól voltam. Azzal a feltétellel engedett, hogy a legkisebb gonddal is visszavesz azonnal. Nem lett gond.
2016. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint orvosfüggő, meddig tart itthon. Lehet, hogy a 16. hét után akkor visszaenged, ha nem lesz gond, bár a munkahelyi stressz nem hiányzik.
2016. jan. 22. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Èn is elgondolkoztam, hogy kevés a táppénz, hiányozni fog a munka, unatkozni fogok itthon stb., de valójában nem érné meg az a plusz pènz a sok stresszt, fáradságot, a gyermekem èlete mindennél fontosabb, főleg ha már több mint a félidőt végigszenvedtem...

Nem unatkozom itthon, gyorsan telik az idő, babacuccok vásárlása, szoba tervezés stb., arról nem is beszélve, hogy milyen jókat alszom éjjel és pihenek sokat napközben :)

2016. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok, ez az én esetem, nagyon meg voltam kímélve a munkahelyen is egyébként.
2016. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!