Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyezett terhesként...

Veszélyezett terhesként kezelőorvosom javasolja a táppénzt. Nem akar a háziorvosom táppénzre venni, csak ha a területileg illetékes terhesgondozóból is hozok róla egy papírt? Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Saját/választott nőgyógyászom van, de hiába, minden hónapban rohangálhatok a területi(lakhely szerinti) terhesgondozóba, hogy megerősítsék, valóban veszélyeztetett vagyok. A szakrendelőben sem értik, miért nem fogadja el a házorvos a választott orvosom szakvéleményét. Nincs esetleg erre vonatkozóan valamilyen rendelet vagy jogszabály?


Minden segítő hozzászólást előre is köszönök!



2015. márc. 23. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:

én csak annyit tudok, hog terhesen terhesgondozásra kell járni az ő általa adott pecsétek fognak egyáltalán csedre is jogosítani, ő kíséri végig a terhességet és írhat elő kezelést, vagy akármit.


az, hogy te külön nőgyógászhoz is rohangálsz a te döntésed.

2015. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hol dolgozol, de nálam úgy volt hogy az ólomveszély miatt a nőgyógyász írt egy javaslatot (nem elég a háziorvosnak ennyi), és az üzemorvos erősítette meg a veszélyeztetett terhességet, és azt a papírt vittem háziorvosnak, ami alapján felvettek táppénzre. Gyanítom, nálad a terhesgondozóból kell hozzá a papír, és sajna megtehetik, de végülis ha otthon leszel, lesz rá időd, hogy havonta elmenj érte :)
2015. márc. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is.van fogadott dokim es en is.veszelyeztetett vagyok. tappenzes papirt a terhesgondozoba kapom.
2015. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A terhesgondozónak táppénzre vételi joga van, nálunk pl a háziorvos nem is vesz tp-re, csak a terhesgondozó. Az OEP-pel kötött finanszírozási szerződés tartalmazza, kinek van állományba vételi joga, ahol ezt megteheti a terhesgondozó, ott a háziorvoson bizony számon kérik, miért ő tart állományban.

Gondolom, ezért kéri, hogy igazolja szépen a terhesgondozó, miért is nem hajlandók p-re venni.

Én trm ambulancián dolgoztam, mi is táppénzeztünk, de volt, aki kérte, hogy ne, majd a háziorvos. Aztán magyarázkodhattunk mi is meg ő is...

2015. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a terhesgondozóban kaptam egy papírt, hogy javasolják a tp-re vételt, ez alapján írt ki a háziorvos.
2015. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért vagyok veszélyeztett, mert jelen terhesség alatt véreztem, és mert volt ezt megelőzően egy vetélésem, ami ugyan így kezdődőtt!

A választott nőgyógyászom terhesgondozást végez, a területi szakrendelőben meg sem vizsgálnak, mégis az ő véleményük kell, hogy a háziorvos táppénzre vegyen. Ők sem értik miért!!

Persze, ráérek elmenni, csak nem vagyok jól, a férjem kísérget mindenhova, és nem mindegy, hogy egy vagy két nőgyógyásznál kell megjelenni havonta.

2015. márc. 23. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt a hozzáállást sosem értettem... Nem mindegy, hogy megteheti-e? Elmész, megcsináltatod a papírt, amit ő kér és csókolom, hiszen az első a gyereked egészsége, nem?
2015. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, első a gyermekem egészsége, de ahelyett, hogy otthon pihennék, rohangálhatok össze-vissza...
2015. márc. 23. 17:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem a háziorvos szó nélkül kiírt táppénzre,úgy hogy ráadásul a fogadott dokimtól elfelejtettem kérni papírt a veszelyeztetett terhességről. Azt mondta vigyem be köv.hónapban. Csak a kiskönyvemet kérte hogy lássa tényleg terhes vagyok.
2015. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!