Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye hogy megint...

Mennyi az esélye hogy megint cukrom lesz?

Figyelt kérdés
Az első terhességemnél volt cukrom,4 hónapig diétáznom kellett.Inzulint nem kaptam,elég volt a diéta.Most várom a második babámat,szerdán megyek vérvételre,abból megtudom van e cukrom.De addig légyszi aki volt hasonló helyzetben kismama irna nekem?Akinek volt az elsö terhességénél,a másodiknál is?Vagy fordítva.Elöre köszi a válaszokat,egy kicsit ideges vagyok,nagyon nem könnyü diétázni terhesen :(

2016. jan. 25. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

én még nem tudom, 11 hetes vagyok. de védőnő meg nődoki azt mondta, hogy nagyon gyakori, hogy 2.nál is lesz, úgyhogy az elejétől odafigyelek. nem kell nagy dolgokra gondolni, nem mérem, de nagyjából belövöm, 5x eszek egy nap, a cukrot és édességet kerülöm. bár még a kávémba szoktam néha tenni cukrot, ez az egyetlen ami megingat :D a többit azért tartom.


mondjuk nekem nem volt nehéz terhesen diétázni, most is kifejezetten jól esik keretek között enni és nem zabálni, de a mérést nem bírom, az nagyon vacak, nekem az megy nehezen, remélem megúszom :)

2016. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnél volt. Másodiknál nem.
2016. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is elsonèl volt màsodiknàl nem, igaz szinte az elejètol odafigyeltem az ètrendre.
2016. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem eleg nehez volt a dieta es nem a cukros etelek,italok miatt mert azokat teljesen elhagytam,hanem a szenhidrat ami szinte mindenben van.Most sem iszom edeseket,enni is csak nagyon ritkan de nehez dietasan,szenhidratmentesen fozni egy kisgyerek mellett.Bizom benne hogy nem lesz culrom.Koszi a valaszokat.
2016. jan. 25. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Első terhesség alatt 0,4-el lett magasabb az egyik értékem, egyből 180-as diétàra fogtak (amit nem tartottam mégis minden cukorprofilom tökéletes lett), most 37 hetes vagyok, most inzulint is kell adnom magamnak naponta 3x a diéta mellett, pedig a legmagasabb értékem is "csak" 7,8 lett. Ami durva, most hogy úgyahogy tartom a diétàt fogytam 1,5kg-ot 2 hét alatt, most meg ez miatt problémàznak hogy éheztetem a babàt... Pedig még többet is eszek mint amennyit a diabetológus enged...
2016. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsőnél ugye cukros vtam, 2-nál a 8. héten jeleztem, hogy szeretnék terheléses vérvételt, cukros lettem megint, pedig nyáron direkt ellenőriztettem és még jó volt.

Annyi előnye van, hogy én már +20kg-nál tartanék ha nem lennék cukros, mert imádok enni! :D

23 hkm

2016. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!