Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemrég kezdtünk bele a férjemm...

Nemrég kezdtünk bele a férjemmel a baba projektbe. Hallottam, hogy hasznos folsavat szedni a teherbeesés előtt. Én kb.2 hónapja a Folic Acid nevű 1mg-os folsavat szedem, ez jó?

Figyelt kérdés
A későbbiekben, vagy ha összejön a baba akkor pedig Elevit plust tervezek szedni.
2016. jan. 27. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Terhesség esetén 3 mg a javasolt napi adag.

Terhesvitamint felesleges szedni, ha változatosan étkezel. Az én orvosom anno azt mondta, hogy úgyis annyi vérvétel van, hogy ha valami hiányom van, kiderül. Akkor pedig felír célzottan vitaminpótlást - a többi csak marketing. Nem árt, de nem is használ.

2016. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos a 3 mg-os folsavat javasolta, úgy tudom máshol is ennyit ajánlanak.
2016. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, nekem a 12. hétig javasolták a folsavat, azután már nem kell semmi.
2016. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!