Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen jó az 1636g?...

30 hetesen jó az 1636g? Innentől mennyit híznak a babák? Lehet következtetni ebből milyen súllyal fog születni?

Figyelt kérdés
28 hetesen mértek 1260g, akkor ezt nézve szépen gyarapodott, bár centire kisebb lesz ez látszott, amit nem bánok majd megnő kint de a súly az fontosabb tényező.
2016. jan. 27. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb nekem is ennyit mértek ekkor és 3650-el született 39. hétre. szerintem az uh-s mérés ilyen korban nem adha pontos képet, ez egy becslés, ami lehet több is és kevesebb is.
2016. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem a 30. héten 1725 volt, ő így egy héttel előzte meg a korát akkor. az átlag egyébként az, hogy heti 25 dkg-ot gyarapszanak, de itt már elválik a genetika és a méhlepény állapota által meghatározott növekedési üteme a kicsiknek. lefelé és felfelé is.


nekem pl. régóta kettes a lepényem, ami kisebb babát ígér elviekben. meg a testalkatom is (pici vagyok), de a szonográfus "megnyugtatott", hogy azért van olyan is, hogy nagyobb babát kapsz, mint amit meg tudsz szülni:))


33hkm

2016. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mérések soha nem pontosak.

A szülésznőm szerint a fél kilós tévedés a szülés előtti utolsó méréshez képest rendszeres, de előfordult az is, hogy egy kilót is tévedtek.


Szóval ha megszületik a babád, akkor majd megtudod hány gramm. :)


A testhosszt meg egyenesen el lehet felejteni.

A megszületett baba mellett tartják a centit és nem "húzzák ki" (szerencsére!), hanem három adatot adnak össze.


Az egyik lányom elvileg 59 cm-el született, majd 54 cm-t írtak a kórházi kartonjára, 56 cm került a zárójelentésre, és végül a gyerekorvosnál a védőnő 3 naposan 52,5 cm-t mért.


Szétröhögtem magam. :)

2016. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28 hetesen 1200 gr volt a lányom...32 hetesen 1900 gr, 3650 grammal született. A doki kisebbnek saccolta...tényleg csak saccolnak ám, felesleges ezen agyalni amúgy teljesen jó az 1636g, valószínű nem lesz 3,5 kg, de ha rám hallgatsz, annak örülsz :)
2016. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen 1075gr volt, 30 hetesen pedig 1335gr.
2016. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!