Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes terhes vagyok....

39 hetes terhes vagyok. Streptococcus om pozitiv. Megkaphatom korábban az antibiotikum kezelést mint a szülés napja?

Figyelt kérdés
második terhességem, az előzőnél aznap kaptam meg mikor szültem ... egész aap vajudtam igy lement a kétszer négyoránkénti kezelés. de most mi van ha nincs idő mind a kettőre , lehet kérni szülés előtti napokban ? pénteken megyek dokihoz megkérdezem tőle is csak hátha valaki már megtette ezt előttem.
2016. jan. 27. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahol megállapították a streptococcust, ott miért nem kérdezted meg? Kompetensebbek a témában, mint a gyk előtt ülők...
2016. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is igy volt. Az orvos elmagyarazta, hogy miert haasosabb, ha a vajudas kozben kapom, de mar nem igazan emlekszem.

Nekem raadasul az elso szulesem is nagyon gyors volt, 3,5 ora volt az elso fajastol szamolva.


Azt mondta az orvos, hogy ha mar egy antibio bemegy es eltelik 2 ora, az is jo, persze jobb lenne meg egyet beadni, de emiatt ne izguljak, ritka az annyira gyors szules, hogy egy adag se menjen be.

De megkert, hogy az elso jelre induljunk.


A vege az lett, hogy mire 39 hetes lettem kozel 3 ujjnyira kitagultam, szoval inditott szules lett. Megkaptam az antibiotikumot, vartunk egy orat, utana burkot repesztett a doki, kaptam oxitocint, egy oraval kesobb ujra antibiotikum es igazabol utana meg is lett a gyerek.


Szoval 3 ujjnyirol, burokrepesztessel, oxitocinnal is vajudtam ket orat, ha nem lettem volna nyitva ennyire es magatol indul, akkor nyilvan lett volna 3-4 oras es lett volna ido akkor is az antibiora.


Ha nagyon felsz ettol, akkor javaslom, hogy beszelj az orvossal, hallgasd meg, hogy mit javasol, mivel ervel.

2016. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy kapsz-e a terhesség alatt, vajúdás alatt akkor is kell kapnod.
2016. jan. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!