Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Streptococcus szülés után a...

Streptococcus szülés után a babának? Újra elkaphatja?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne hogy a babám most tölti a négy hónapot. Amikor szültem elkapta a kislányom a streptococcus baktériumot. Két nap múlva derült ki, hogy miből nem tudom csak mondták az orvosok hogy öt napos antibiotikum kezelést kell kapnia, fultenyesztes is volt neki az rendben volt mikor hazajohettunk.

Viszont a streptococcus fertozesrol azt olvastam hogy nyál útján visszafertozodhet a baba és négy hónapos korig áll fent az agyhartya gyulladás veszélye is. Három hosan az agyhartya elleni oltást megkapta.

Most beparaztam mert eddig puszilgattam a baba arcát kezét is.

Aki ilyen helyzetben volt kérem írja le mit tud erről az egészről, nem lett baja a babának a későbbiekben?

Szülés közben azért nem kaptunk antibiotikumot mert nem csináltak tenyesztest terhesség alatt.

Köszönöm



2015. máj. 30. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
36.héten kötelező a strept.szűrés,hogyhogy neked nem volt?Szerintem már nem kapja el tőled.
2015. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem kötelező csak magán doki csinálja általában. Én szülés után tudtam meg hogy miről is van szó és hogy eddig kenetbol nézték de mondták a kórházban hogy sajnos már nem tartozik a kötelező vizsgálatok közé, így szülés alatt sem kaptam antibiotikumot mert nem tudták hogy hordozó vagyok és én sem, így a babam szülés közben megfertozodott, második napon derült ki és öt napos antibiotikum kezelést kapott a kórházban. De semmit nem mondtak azzal kapcsolatban a nővérek hogy ennek későbbiekben lehet e a babára nézve következménye vagy újra elkaphatja e.
2015. máj. 31. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!