Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki akadtam.13 hetes terhes...

Ki akadtam.13 hetes terhes vagyok, ma mentem dolgozni. Tehát eddig is dolgoztam, de mikor megtudtam hogy babát várok, eljöttem, nehogy felfázzak stb. Ma is csal lightos munkát végeztem, de hajnal 5-kor keltem és elfáradtam. Írnátok?

Figyelt kérdés
A problémám lényegében az,hogy párommal tegnap kezdtük el kifesteni a babaszobát,de mára már kész lett.A szőnyegeket ki takarítógépezem,de mondtam hogy segítsen mert nekem nehéz lesz emelgetni ha vizet kell bele önteni.De ő mondta hogy nem mert megy focizni.....És hogy ne csináljam.De tudja nagyon jól hogy csak ma érek rá,jobban.Szó szót követett és a mai dolgozásomra terelődött a szó,mire ő azt mondta hogy " nagy dolog hogy ma dolgoztál"....És hogy ez még semmi,mert régebben az ő nővére földbe járt dolgozni mikor terhes volt stb...Most mondjátok meg,nem bunkóság?Persze elment focizni,és mondtam h akkor haza se jöjjön.Mit tennétek a helyemben?
2010. márc. 28. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Remélem értebbek vagytok annál amit ide leirtál ha már jön a kicsi.

Nöjetek fel, terhesen ne emelges de ne használd a terheséged kifogásnak, van aki a 9-ik hónapban is dolgozik.

2010. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ma már semmit. Pihenj le! A pároddal meg üljetek le és beszéljétek meg. Ha ezt így folytatja nem lesz egyszerű a terhességed, hát még a szülés utáni idő.
2010. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Igaza van az elsőnek teljes mértékben. Nézd, ő is hibás, de te is. Nem bántásnak szánom esküszöm, de hidd el, hogy attól, hogy terhes vagy, nem körülötted forog a világ, egészséges terhesség alatt lehet dolgozni, nyugodtan, mert egy egészséges terhességet nem szakít meg. 13 hetes terhesség még nem az a kor, hogy ne tudj mozogni a nagy hasadtól stb. A terhesség okozhat hangulatingadozásokat is, te is ezért lehetsz ennyire dühös. A párod valószínű megsértődött, ha férfi lennék én is megsértődnék, mivel ő nem tudja milyen ez, sosem lesz nő. Béküljetek ki és legyél kicsit higgadtabb, elhiszem, hogy fáradt vagy, pihenj le, majd kifestetek, ha jobb lesz a hangulat, de béküljetek ki, ilyenen nem éri meg vitatkozni.
2010. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat...valószínűnek tartom hogy igazatok van.De úgy félek,hogy az ilyen kirohanásoktól baja lesz a picinek....
2010. márc. 28. 17:27
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Es ha 2 het mulva derult volna ki hogy terhes vagy akkor mi lenne most??? Az en anyukamnak mindig volt otthon egy pici gyerek mert jottunk sorba egymas utan. a 10 kilos 14 honapos gyereknek nem mondhatja 7 honaposan hogy nah, most nem veszlek fol 25.-jere a mai napon, mert terhes vagyok. Nem akarlak megbantani, de szerintem van egy nagyon nagy adag nyavogas, es hiszti benned. Mi lesz majd ha megszuletik es nyavalyogni sem lesz idod?
2010. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Van igazság az előttem írt hozzászólásokban. DE! Azért az, hogy valaki 9. hónapban is dolgozik... Anya is dolgozott velem végig (pék volt, ott is a nehéz tálcákat kellett emelgetni, stb...), és egy hónappal korábban jöttem. Igaz, hogy ilyenkor még dolgozhatsz, de szerintem ne vidd túlzásba... :S
2010. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja ne félj, de ne vidd túlzásba, mert akkor az idegességet fogja normálisnak tekinteni és akkor lesz nyugtalan a babád, ha te magad nyugodt vagy. Kérj bocsánatot a párodtól és szeressétek egymást! Ez a legjobb, amit tehetsz :):) Ne félj ennyi még nem árt a babának és ne mindig a babára gondolj, a férjednek és neked ez a cirkusz ezerszer többet árt, mint a babának. A baba is fontos, de amikor ő megszületik,akkor nem csak egy baba születik, hanem egy család is, abban apa is és anya is benne van, szóval egymásra is kell időt szánnotok, és szeretnetek is kell egymást, szóval nyomás békülni :)
2010. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Hááát, ha most ilyen a párod hozzáállása, akkor - nem akarlak elkeserítni- de később, ha meglesz a baba, csak rosszabb lesz.Legyél határozott, de azért ne veszekedj!És a fő, hogy ne legyél ideges!Ha nem segít megemelni a vizet, akkor Te se tedd!Hagyd ott!Azért emelgetned mégsem kéne.Teljesen igazad van.Igy a kismamaság elején vigyázz magadra!

Focizni megy?Akkor Te is menj valahova, vagy pihenj egy kicsit.

Felébredt a babám.Sajnos nem tudom befejezni.Bocsi!

2010. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, 13 hetes vagy, szóval miért ne dolgozhatnál? Tényleg nem nagy dlog, hogy dolgozni voltál, már meg ne haragudj a szavaimért...

A párod mondta, hogy hagyjad, úgyhogy nem kell hősködni és mártírkodni. Figyelj magadra, ha szólt, hogy ne csináld, akkor ne csináld és kész.

Azért egy focira csak elmehet szegény pára...

2010. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is kicsit túl reagálod.Én 15 hetes vagyok, de még dolgozom.Igaz, csak rész munkaidő, és nem megerőltető.Mondjuk, én nem emelnék semmit meg,ami nagyon nehéz.A babaszobával is ráértek még, van még egy bő fél évetek..Én azt csináltam volna, hogy ha így reagál, akkor én is abbahagyom a munkát otthon.Azzal nincs semmi gáz, hogy elmegy focizni.Azt viszont ne várja tőled, hogy te addig is dolgozol.Az én gyerekemnek még semmije nincs, de nem érzem, hogy el lennék késve, mert szept. végéig van még egy pár napom.
2010. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!