Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb 10 nappal az Uh alapján...

Kisebb 10 nappal az Uh alapján mint az utolsó menses szerinti kor alapján. Volt valaki így első genetikai UH-on?

Figyelt kérdés
Elvileg az utolsó mensi szerint betöltött 13 hetesen mentem a 12 hetes genetikai UH-ra, ahol a méretek alapján nem egész 12 hetesnek felelt meg a csöppöm.Szíve szépen vert, az orvos azt mondta, nincs ok aggodalomra, egy hét múlva kontroll.Jövő héten megyek, de nagyon agódom....más is volt így, hogyan alakult azután?
2016. jan. 29. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hosszuak a ciklusaid?

Lehet, hogy nem a 14. napon volt peteeresed, hanem kesobb. A terhessegi kort mensi szerint mindig a 28 napos ciklus 14. napjan torteno fogantatashoz szamoljak, de mint tudjuk ez nem mindenkinel igy van.


En kulfoldon elek, itt ha minden jol megy nincs is ultrahang a 12. het kornyekeig es a vizsgalat egyik fontos resze epp az, hogy a meret alapjan meghatarozzak a pontos terhessegi kort, mert a mensi szerintit csak kiindulanak hasznaljak. Epp amiatt, amit fent leirtam, mert nem mindenki ugyanakkor ovulal es lehetnek nagyobb elteresek. Nyilvan ehhez egy nagyon jo uh gep kell es egy nagyon pontos meres, egyebkent semmit sem erne a dolog.


Ha van szivhang rendesen, akkor ne nagyon aggodj, mert ha olyan nagy rendellenesseg lenne, ami miatt ennyire lemarad az embrio fejlodese, akkor altalaban mar korabban leall a szivmukodes.


Remelem kontrollon minden rendben lesz, addig is minden okos megvan az optimizmusra (szerintem).

2016. jan. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az előző UH-n korának megfelelő volt?

Én amúgy nem csinálnék gondot ebből, az első 3 UH-n nekem is kisebb volt, aztán pont korának megfelelő, 26 hetesen már nagyobb volt a koránál.

2016. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bízol az orvosodban? Jó orvosnak tartod? Ha igen, akkor fogadd meg, amit mond, és ne aggódj!:) Ha nem tartod elég jónak, akkor viszont válts orvost, a bizalom nagyon fontos, főleg terhesgondozásban!


Nekem eleinte 2 nappal nagyobb volt, egyszer elkezdett lemaradozni a 28. hét környékén, most meg egy héttel nagyobb. A mérések függenek a géptől, a szonográfustól, a magzat elhelyezkedésétől is.


34hkm

2016. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én babámat is kisebbnek mérik (kb. 7-8 nappal), mint a menstruáció szerinti számított kora. Igaz, már a legelejétől, amikor a terhességet megállapították, akkor is mondták, hogy szinte biztos, hogy egy héttel később fogant. Most vagyok vele 36 hetes, vagyis naptár szerint ugye 37, de ezt az egy hetet minden ultrahangon mondták eddig, végig ennyivel mérték kisebbnek.
2016. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hét különbség volt a 2 számítás szerint 35 napos ciklussal. Nem aggódtam mert tudtam, hogy később fogant a menzesz szerinti számoláshoz képest.
2016. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap voltam a 12. hetin. Nekem is eppen 10 nappal kisebbre mondta suly alapjan (?). Ezt azota sem ertem. Crl: 65 mm. Sztem eleg hosszu ahhoz kepest, h pontosan 12 hetes voltam tegnap. Nogyogyaszom szamitasa szerint 12+3, mensi szerint 13+3. Igaz, nekem nem 28 napos ciklusaim voltak, hanem 35-38 naposak. Szivmukodes ritmusos volt, 156/perc. Neked milyen ertekeid vannak?
2016. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is durván egy héttel volt kisebb eddig végig, de hosszabb a ciklusom, 33-35 napos. Az első genetikai ultrahangon az addig számított ultrahangos értékek alapján voltam a 12. héten, de a menses szerint az már a 13. hét volt. Akkor nekem 56 mm CRL-t mértek, ahogy néztem, ez sem túl sok, de belefér a 12 hétbe. Jövő héten megyünk a következő kötelezőre, mert a héten nem volt dokink, az ultrahangra beosztott meg végig a műtőben dolgozott. :( 19 hkm.
2016. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a megnyugtatást! :) A helyzet az h 30 naposak a ciklusaim de középidő tíz napjában mindig védekeztünk így előfordulhat a saját teóriàm szerint h volt talán mégegy p é. és talán ő abból fogant :) Mozogni érzem(tőbbedik baba),úgyhogy nem annyira aggódom h baja lenne csak remèlem h most az egy hét leteltével az újabb uh-on is mutatja az egy hét fejlődést :) Az orvosomban bízom, viszont az uh-ot nem ő csinálta. Majd ìrok mindenképp
2016. jan. 29. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet későbbi peteérésből.Lényeg, hogy hétről hétre jó ütemben fejlődjön. Ne aggódj!
2016. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!