Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomoégés, gyomorsav?

Gyomoégés, gyomorsav?

Figyelt kérdés

2 napja iszonytosan ég a gyomrom... Kinek mi vált be ilyenkor?

17+5 hkm



2016. jan. 29. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna.
2016. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Salvus víz. Én azt használom.
2016. jan. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Salvus víz.

Nekem most a 3. trimeszterre már mindennapossá vàlt :(

2016. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rennie
2016. jan. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és életmentő válaszokat! Innentől kezdve ez mindig így lesz? Eddig teljesen tünetmentes és jól voltam. Se egy rosszullét se hányás se görcsök.
2016. jan. 29. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel beválik valamelyik és nem lesz mindig így. Nekem a szódabikarbóna vált be gyomorégésre de csak néha kellett, én ezért kerültem a csípős fűszeres ételeket, szénsavas italokat, kávét. Este 6-7 körül ettem utoljára utána már nem. Nyáron voltam kismama a lecsót is kerültem gyümölcsöt csak délelőtt ettem mert akkor egy kis gyomorégést még el is viseltem. Volt mikor ezek ellenére kellett a szódabikarbóna egyébként refluxom is volt terhesen arra viszont nem vált be semmi sajnos csak a szülés oldotta meg.
2016. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tud égni a gyomrom, meg éjjel, ha lefekszem, jön föl a sav, nagyon rossz. És nekem sajnos ahogy haladok előre, egyre csak rosszabb. Főleg a 30-34. hét volt nagyon kemény ilyen szempontból, de korábban is sokat kínzott a sav.

Az elején még használt a keksz, kétszersült, egy idő után már nem. Volt, hogy ittam rá tejet, pedig ki nem állhatom, nekem nem használt. A szódabikarbóna ideig-óráig jó, bár azt meg pont nem ajánlják kismamáknak. Azért néha mégis hozzányúlok, mert még ez a leghatékonyabb nálam. Rennie-t szabad még szedni terhesen, de megmondom őszintén, miután a negyedik dobozt is megettem, mint a cukorkát, nem vettem többet, annyira nem jó. Amúgy sem szeretem, olyan, mintha krétát rágnék, és kb. öt percig hatott nekem, aztán semmi. Jó, az elején még kicsit tovább, de aztán nem.

Igazából az a gond, hogy nem a sav túl sok, hanem a gyomorszáj nem zár jól ilyenkor, ezért jön fel a sav.

Kértem a gyógyszertárban, hogy adjanak valami bikább cuccot, de azt mondták, nem lehet mást szedni terhesen.

Közben a védőnőm mondta, hogy menjek el a háziorvosomhoz, mert ő tud felírni receptre jobbat, ez valami folyékony izé, valami zselé, vagy mi. Jövő héten lesz is hozzá egy utam, hátha...

2016. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tej...

36 hetes leszek mindjàrt, elalvàsnàl elég gàz tud lenni, hogy vissza akar jönni a gyomorsav. Egyre rosszabb, de majd elmúlik.

2016. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szódabikarbóna a leggyorsabb és legolcsóbb módszer. Folyadékkal pedig senki ne akarja csökkenteni a gyomorsavát, mert csak több lesz.
2016. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!