Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha gyomor savra szóda bikarbón...

Ha gyomor savra szóda bikarbónát veszek be az árthat a babának?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok.éjszakánként hányok a gyomorsavtól,és egy párszor bevettem belőle,baj lehet? :S

2015. ápr. 16. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességem alatt bevettem szinte mindennap, csak ettől maradt abba. Pedig minden gyógyszert kipróbáltam amit terheseknek lehet szedni. Első baba teljesen egészséges, másodikkal most vagyok 30 hetes eddig nincs gond.
2015. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy terhesen nem lehet szódabikarbónát szedni.
2015. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De a doki nemír ki semmit sem,hiába mondom hogy kibírhatatlan :( főleg ha már ki is jön.aztmondja terheseknek nincs olyan gyógyszer amit szedhetnek gyomorsavra :( és csak ez segít :(
2015. ápr. 16. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Rennie-t lehet szedni, mást én sem tudok.
2015. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
gyógyszertárban azt sem akartak adni :( merthogy nem szabad,pedig látom hogy sok anyuka írja hogy a doki felírta neki
2015. ápr. 16. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
A Rennie-t nem kell felírni, mert recept nélkül kapható. Szedhető terhesen, a betegtájékoztatóban is benne van. Olyan meg nincs, hogy a gyógyszertárban nem szolgálnak ki, legalábbis velem ilyen nem fordulhatna elő, mert nem hagynám annyiban.
2015. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 32 hetesen engedte a szódabikarbònát a doki. A Rennie hatàsa kb. 20 perc alatt elmùlt. Mondta,hogy kis kanállal ehetek.
2015. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Salvus vizet próbáltad? Nekem nagyon bevált, pedig én korábban is refluxos voltam. Renniet ajánlotta még a dokim, azt mondta, hogy azt nyugodtan lehet terhesen is szedni.
2015. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37-heten enis ittam szodabikarbonat, es nagyon jot tett a savra. semmi baj nem tortent azota vizsgalatokon is voltam. ne aggodj
2015. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szia! én a 6. héttől nagyon kínlódtam a savtúltengés miatt, kb semmit nem tudtam megenni. A védőnőm és a doki is azt mondta a rennie jó, de folyamatos szedése azért nem tesz jót a babának.

Mivel tudtam hogy ez folyamatos gond lesz, így nem mertem szedegetni ( terhesség előtt is volt gond a gyomorsavammal, csak nem ennyire durván)

végül a salvus vizet ittam én is, és igaz baromi rossz az íze, napi egy "felessel" ittam, hirtelen lehúzva ki lehet bírni... 4.-5. alkalommal már nem is volt rossz íze, valószínű megszoktam már. Szobahőmérsékleten nem annyira borzalmas mint lehűtve.

2015. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!