Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthattam ezzel a babámak?...

Árthattam ezzel a babámak? Hétvégén kirándulni mentünk, de kicsit eltévedtünk a végére, és a rövidre tervezett túrából egy elég hosszú, és fizikailag megerőltető túra lett.

Figyelt kérdés
elég meredek helyeken mentünk, és a végére úgy éreztem, hogy minden erőm elszállt, nagyon elfáradtam. Lehet ebből valami gond? eléggé félek, mert ez tegnap volt, este nagyon kevés és gyenge mocorgást éreztem, de ma reggel még semmi, pedig reggelikor mindig felébred a babám. Volt már valakinek ilyen nagy megerőltetés után, és utána nem lett baj?
2010. márc. 29. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor az elsö gyerekkel voltam félidös terhes, akkor a Mártában lekéstük a buszt hazafelé egy egész napos kirándulás után (kb. 10 km kényelmes mászkálás). Ezért kénytelenek voltunk gyalog hazamenni a szállásra (annyi pénzünk nem volt, hogy valahol megszálljunk, meg haza se tudtunk szólni - ezelött 30 évvel még nem volt gyakori a telefon), és a hazaút még 25 km-es elég megeröltetlö túra lett. Semmi bajom sem let, csak nagyin kifáradtam meg pár napig alig tudtam menni az izomláztól.

Te se izgulj, biztos nem lett baja a picidnek, söt - a megeröltetés után sokkal jobb lett a vérkeringésed, és ö több oxigént kap. Hogy kevesebbet mocorog: lehet, hogy szintén alszik egy nagyot! Egész nyugodt lehetsz, hogy nincs baj.

Ha lenne, akkor már régen görcsölnél meg rosszul lennél - de ha te is meg a baba is egészséges, akkor ilyen fizikai megeröltetés nem árt egyikötöknek sem.


Nyudgodj meg és kellemes babavárást kivánok a továbbiakban is.

2010. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jajj nagyon köszönöm! csak annyi rosszat hallottam, hogy a megerőltetés maradandó károsodást okozhat stb, ezzel van tele a net. és hát én eléggé megerőltettem magamat. de remélem igazad lesz, görcs vagy vérzés szerencsére egyáltalán nincs, csak annyi, hogy nem olyan aktív a baba, mint szokott.
2010. márc. 29. 08:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Megint az elsö vagyok. A net eléggé sok butasággal is tele van, rengeteg rémhirrel. De ha belegondolsz, régen - pár száz éve - még az volt a természetes, hogy a kismamák is ugyanúgy dolgoztak, mint a terhesség elött, és sokszor egész nap a földeken végeztek nem éppen könnyü munkákat is, mégis a legtöbbnek nem volt töle semmi baja.

Egy orvosi könyben irták, hogy ha egy kismamának a megeröltetéstöl elmegy a babája, akkor az azért mert vagy az anyával, vagy a babával nem volt valami rendben és anélkül is lett volna baj.


Amikor a leirt dolog történt, akkor egy ideig én is izgultam, éppen azért irtam le, hogy semmi baj nem lett belöle, hogy megnyugodj.


Mennyi idös terhes vagy?

2010. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, azt én is észrevettem, hogy a net sok mindent túlreagál, olyan ételeket is tilt, ami hülyeség stb. Amúgy 24+3 vagyok. Legközelebb majd megróbálok jobban odafigyelni a mozgásnál, csak sajnos vannak előre ki nem számítható dolgok. De igazad van, régebben napi szinten túl voltak terhelve a nők, mégsem halt ki az emberiség :)
2010. márc. 29. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még van egy kis idöd, élvezd ki, hogy még nyugalom van körülötted, és ne hagyd magad megbolonditani. Nagyon szép további babavárást kivánok.
2010. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!