Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudna vki tippet adni mivel...

Tudna vki tippet adni mivel lehet gyorsítani a szülés beindulasat? A 39. Hétben vagyok, a babám kB.3900 g és már nagyon nehezen viselem. Minden porcikám sajog. Járni alig tudok az alvasrol nem is beszélve.

Figyelt kérdés

2016. febr. 4. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is a terhesség ÁTLAGBAN 40 hétig tart, te meg még nem vagy ott.


Másodszor akkor születik meg a gyerek, amikor érett rá, korábban nem tenne jót neki. (És azért a gyerek érdekeit is kellene nézned!)


Harmadszor a különféle "tippek" nem érnek semmit, akinél "használ", az a tippek NÉLKÜL is megszült volna.


Negyedszer, nem tudom elképzelni, hogy még EGY hetet ne tudnál kibírni! (Mellesleg a gyerek súlya egyáltalán nem biztos, a legtöbb elözetes mérés nem igaz.)


(És mielött reklamálsz: négy gyereket szültem, köztük ikreket is, és még velük is kibírtam, amíg eljött az idejük!)

2016. febr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érezzétek jól egymást a pároddal ;)

ez a legtöbb, amit tehettek.


De jobb, ha a gyerek addig marad, amíg ő akar.

Ha most alig tudsz aludni, mi lesz később??? Hidd el, MOST még tudsz aludni! ;)


a 3900 becsült súly. Nekem már 36hetesen azt mondták, hogy a legkisebb pelusból ne vegyek. 39 hetesen pedig 3280-nal született meg :o

2016. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetném ezt a helyedben.

Nekem első gyereknél szextől folyt el a magzatvíz. Utána 14 óra tömény szenvedés jött, mert 0-ra voltam tágulva, emelt adag oxit kaptam, kézzel tágítottak, hogy haladjon végre a dolog.

2016. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 40+3 hétre szültem, és bár a terhesség mindenkinél más, én is nehezen tudom elképzelni, hogy még egy hetet ne lehetne kibírni. Gondolj arra is, mit sugallsz ezzel a hozzáállással a babádnak? Jöjjön, mert neked úgy lenne kényelmesebb, még akkor is, ha szüksége lenne további (tüdő- vagy egyéb) érésre odabent.


Egészen más lenne a helyzet, ha orvosi indoka lenne annak (baba szempontjából), hogy mielőbb a világra jöjjön. Akkor, ha nincs azért krízishelyzet, a burokrepesztés, oxitocin előtt még tényleg érdemes lenne kipróbálni néhány otthoni praktikát, de az óvatosabb szakemberek ezeket is magzati szívhangmonitorozás mellett ajánlják inkább.


A siettetett szülés-születés egyáltalán nem a legideálisabb kezdete a baba kinti életének, nyilván megvan a helye, amikor szükséges, elkerülhetetlen, sőt, életmentő, de az, hogy te eldöntöd, ne nőjön már tovább, meg különben is nehéz már neked, az nagyon nem ez a kategória.

2016. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Hát, akkor ez nem biztos, hogy segít, de itt van Ina May Gaskin (az egyik legelismertebb bába) tippje:


https://www.youtube.com/watch?v=erF_wijHfBE&spfreload=10


4:10-nél beszél róla 4:28ig, és mutatja meg, gyakorlatilag egy karemeléssel egybekötött guggoló gyakorlat, azt mondja, hogy kb. 300x érdemes ismételni :D

2016. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát 300 után megnézném mennyi ereje lenne a szüléshez ha 300 után elindul
2016. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


40 heten túl járó kismama vagyok.

Múlt héten mindenféle praktikát ami csak létezik elkövettem, kipróbáltam. Esélytelen. Fájás keményedés, van de minimális és gyengék. Én meg már alig bírom magam. Játszanak az érzelmeim is. Hálistennek aludni nagyon jól alszok. Kb mint akit leütöttek. :) Nekünk 38 hetesen 3600g mértek. Hidd el együtt érzek.... Már lassan nem merek enni :D Minden jót! Kitartást!!!

2016. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se sürgesd. Én is 39 hetes vagyok és rettegek hogy előbb szülök mert szabadsàgon van az orvosom :D Mondjuk én talàn az első trimeszterben voltam utoljàra ilyen jól, néha fàj a derekam de egyébként semmi bajom, tele vagyok energiàval. Az én babàmat csak 3500 körülire tippelik
2016. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!