Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen néha görcsölget az...

31 hetesen néha görcsölget az alhasam úgy, mint menseskor. Nem derékból indul, nem pár percig tart, hanem fél-1 óráig. Volt más is így?

Figyelt kérdés

Mg-ra kis idő múlva elmúlik.

Dokihoz jövő héten megyek.

Van olyan nap, amikor nem is fàj.


2016. febr. 5. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én minden reggelt Magnosolvval kezdek, 16. hetes terhességi kor óta, így nekem ezek a görcsök megszűntek.


Nem lehet, hogy sokat ülsz? Dolgozol még? Én amikor az irodában nem mozgok eleget, délután is innom kell egy Magnosolvot, mert elnyomom magam.


Vagy, esetleg ha már nem dolgozol, megerőlteted magad otthon? Dobd el a porszívót és a mosogatást, ha még csinálod.:)


34hkm

2016. febr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom, itthon vagyok, de minden nap porszívózok, vasalok, főzök 😃 De azért pihenek is...

Majd megkérdezem a dokit, hogy mitő lehet, mert azért aggaszt :/

2016. febr. 5. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:

2: nyugodj meg, nekem a dokim azt tanácsolta, amikor mondtam, hogy néha feszül a hasfalam, hogy oké, a következőt kell tenni: ha innen kimennek, fogja meg a férje kezét, menjenek át a szomszéd parkba (erdős környéken van a Klinika), nézzék, ahogyan a madarak élelmet gyűjtenek, beszélgessenek róla.:)


Szóval a mozgás és a figyelmed elterelése fontos. A főzés helyett/mellett néha pl. mozdulj ki egy reggelizőhelyre, egyél valami finomat, igyál egy jó kakaót mellé. Az egész világ más lesz.:) A mosogatás helyett/mellett vegyél egy-két dolgot a Rossmannban, vagy csak nézelődj benn.:)


Lényeg, hogy nyugi. Megvárja a férjedet a porszívó, olyan jól mutat a kezükben!!!:)

2016. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a mitől lehet kérdésre nem tud majd választ adni (vagy csak a szokásos okok közül kiválaszt majd 3-at), ha a magnosolv/magnézium segít, akkor természetesen folyamat a görcsölgetés. nyugodj meg!
2016. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. febr. 5. 09:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Én több hetet töltöttem terhespatológián, ott kiokosítottak: ami ennyi idősen normális, az az óránkénti egy-két rövid görcs, ha óránként 3-4 van, akkor szólni kell orvosnak. Görcsnél a MG-on kívül (nagy dózisnak van csak értelme, az 50 mg-os Magne B6 halottnak a csók, min. 1-2 szem Magnerot (1 szemben 500 mg van), vagy ennek megfelelő mg tabletta/ pezsgőtabletta vagy granulátum kell), bal oldalra feküdni, és a pocakhoz nem nyúlni! Automatikusan masszírozni, dörzsölgetni kezdjük a pocakunkat görcs esetén, mert az más jellegű görcsöknél valóban segít, még mestruációs görcsöknél is, de a kórházban figyelmeztettek minket, hogy a pocaksimogatással, masszírozással, akár egy órás kontrakciókat is kiválthatunk, szóval tilos.
2016. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen ezt tudom, hogy nem szaad ilyenkor simogatni, én hozzányúlni se merek, de asszem a 37. hétig nem fogom már annyit simizni, mint szoktam.

Sajnos ezelőtt volt egy vetélésem 6 hetesen, ott a kórházban ràm szóltak, hogy ne simogassam a hasam.

Béres magne b6-ot szedek, az 250 mg, de ilyenkor egyszerre beveszek 2-t.

Most kb. 2 óràn keresztül éreztem, hogy ott lenn görcsölget, aztán elmúlt.

Egy nap ez max. 2x fordult eddig elő.

De jövő héten megyek uh-ra, majd mondom a dokinak.

2016. febr. 5. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!