Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinalt tesztet erdemes...

Kombinalt tesztet erdemes kiegesziteni a quartett teszttel (a ketto kombinacioja az integralt teszt)? Mi a velemenyetek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. Alig néhány százalékos eltérés van, mindkettő statisztikára épül, ha bármelyikkel valami gond van úgyis csak amnioval lehet 99%osan kizárni a bajt.
2010. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem pozitív volt a kombinált teszt, persze engem is győzködtek, hogy csináltassam meg 16 hetesen a quartettet is. De én úgy voltam vele, hogy ugyanazokt a 2 anyagot nézik ismételten, mint a kombináltban, plusz az AFP, amit amúgy is néznek és még egy hormon talán. Namármost nekem mindkét anyag normálistól eltérő értéket adott a kombináltban, így már eleve sanszos volt, hogy pár héttel később is eltérőek lesznek. Úgyhogy borítékolható volt az újbóli pozitív eredmény, ezért én feleslegesnek tartottam megcsináltatni. Ráadásul mindenhol azt olvastam, és mondták is nekem több cégnél, hogy a kombinált adja alegbiztosabb eredményt, a quartettnek valamilyen oknál fogva (bűgyanítom, az AFP miatt) nagyobb a hibaszázaléka.

Úgyhogy szerintem akinek pozitív a kombináltja, annak más irányban kell tovább lépnie. Genetikai ultrahang, amniocentézis.

2010. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves 2.! Te, voltál végül aminon?
2010. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!