Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha elsősorban...

Igaz az, hogy ha elsősorban kislány babát szeretnénk akkor az ovuláció előtti 1-2 napon érdemesebb együtt lenni?

Figyelt kérdés

Elvileg 12-én lenne az ovulációm, ha nagyon pontos.

A ciklusom viszont kicsit változó, vagy pontos vagy max. 1-2 napot szokott késni.

Így lehet csak 14-én lesz ovulációm.

Akkor érdemesebb még 12-én együtt lenni a férjemmel, biztos ami biztos?

persze ha kisfiú lesz annak is örülünk, a legfontosabb hogy egészséges legyen, de elsősorban kislányt szeretnénk.


2016. febr. 8. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%
Ezt a nonszensz marhaságot honnan szeditek?
2016. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Max. növeli az esélyeket, de egyáltalán nem biztos. Nekem pl. ovu napján történő együttlétből lett lányom.
2016. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a ciklusom 7. napján jött össze a kislány, legyen savas a hüvelyed ph értéke, csinálj hüvelyöblítést előtte.
2016. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen. De mivel nem tudod pontosan mikor van ìgy szinte lehetetlen eltalàlni.


Mindez pedig azért van,mert a "làny" hìmivarsejtek lassabbak de tovàbb kitartanak,ezért ha ovu előtt vagy akkor vagytok együtt akàr kibìrjàk az ovuig és ìgy csak ők vannak ott. A "fiú" hìmivarsejtek meg gyorsak,tehàt ha pont ovukor vagy utàna vagytok együtt ők érnek oda előbb a petesejthez,ezért egy ideig csak ők próbàlkozhatnak.

Persze ez kb van ìgy, mindig van kivétel. Nekem ovu előtti együtlétből kisfiam, ovu utàniból pedig kislànyom van.


A legújabb feltételezések szerint a férfin múlik a baba neme,olyan értelemben,hogy vagy a làny vagy a fiú spermàk gyorsabbak,életképesebbek ìgy nagyobb valószínűséggel lesz lànya/ fia.

Màsik nézet szerint meg a nő hüvely flóràjàn múlik, hogy savas vagy épp semleges/ lúgosabb. Azt hiszem a savas a lànynak kedvez.

2016. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek ilyen praktikák.
2016. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó,ez nem igaz!Mivel a női kromoszómát hordozó hímivarsejtek lassabbak,de tovább élnek,így célszerű az ovuláció előtti 1-2 nap valamelyikén együtt lenni!Plusz a savas közeg is kedvez annak,hogy kislány foganjon.Persze nincs rá 100%-os garancia,de semmi vesztenivalód.
2016. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Mi kisfiút hoztunk össze ovu előtt 2 nappal szóval nálunk nem jött be, igaz nekem mindegy volt. Elvileg növeli az esélyét de ez sem fix.

Ezt sajnos nehéz belőni főleg így, hogy nem naprapontos a ciklus. Talán ha ovutesztelsz akkor könnyebb eldönteni, hogy maradhattak-e elő kiskatonák.

2016. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És ezek mind vagy bejönnek vagy nem... még szerencse, hogy nem vagyunk ekkora befolyással a fogantatásra, nem is lenne jó vége:)
2016. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Első, ezt a "nonszensz marhaságot" kutatók vizsgálták ki, figyelték meg, Czeizel Endre is többször írt, beszélt róla. Persze, nem 100%, csak esélyeket növel. Mindazonáltal, mi ovu előtt 2 nappal voltunk együtt és fiú lesz, szóval persze sok esetben nem jön be, de valamivel több az esély lányra így, ez tény.
2016. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem 15.-én volt ovum és 12.-én voltunk együtt. Kislányunk lesz,bár szerintem erre annyira nem lehet adni. 36hkm :)
2016. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!