Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért szül mostaná...

Szerintetek miért szül mostanában annyi fiatal lány? 18-25 közti korosztályt értem ez alatt elsősorban.

Figyelt kérdés

Ilyen helyen dolgozok és nap mint nap ezzel szembesülök.

Oké a végtelenségig se kell húzni, de ennek a korosztálynak a nagy része valamit még tanul vagy dolgozik(én esetemben pl mind a kettő egyszerre), hogy megalapozza az életét.


A 18 évesnek pl még érettségije sincs, mert kb idén májusban kéne vizsgáznia (születési dátumából saccoltam és nemzetiségis neve sincs).


Nem hinném, hogy több tucat 20 +/- pár évesnek meg lenne hozzá az anyagi háttere.


Van nekem is egy pár ismerősöm akik 23 évesek, mint én és évek óta(kb 6-7 éve) komoly kapcsolatuk van, de még váratnak a gyerek témával.

A másik csoportja az ismerőseimnek meg, hogy 21-22 évesen szültek, de az egyiknél apuka lelépett(gondolom megijedt a felelősségtől), azért szerencsére a nagyjánál egyben van a család.


Ha lenne is komoly kapcsolatom és relatív biztos háttér, akkor se vállalnék be egy gyereket, mert nem érzem, hogy itt lenne az ideje. Még gyereknek érzem magam 23 évesen az anya szerephez. Máséval elvagyok csak saját nem kéne a jelen helyzetben.


Emiatt van, hogy rosszul érzem magam, pedig tudom, hogy nekem most mással kell foglalkoznom.


Az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy semmi közöm hozzá stb. Ez most nem az a kategóriás kérdés, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.


2016. jan. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
65%

nem tudom, az én környezetemben épp az van hogy mindenki 30-35 évesen szül...talán nem jó emberek vesznek körbe...

egyébként azzal semmi baj szerintem ha valaki 22-25 évesen szül, ha meg van az anyagi háttere, kapcsolata hozzá, mert pl örökölt...befejezi a suliját, és szül egy-két gyereket mielőtt beleássa magát a karrierbe...sőt ha visszamehetnék és meg lenne rá a lehetőségem én is így szültem róla...


aki meg 18 évesen szül az anyja nyakára mert hülye volt a gumihoz azzal mit foglalkozol? Mindig is volt ilyen és lesz is...örülj neki hogy neked több észt osztott a sors őket meg hagyd meg maguknak.

2016. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
50%

Szia, Nekem az a véleményem hogy minden ember más, ahogy írtad "nem érezném hogy itt az ideje"

Én 21 vagyok, s van 2 lurkóm, 17 évesen mentem férjez,mert akkor úgy éreztük ez így jó, és ez nem változott! Ne értsetek félre, semmit nem tettek alánk, mindenért keményen megdolgozunk, néha nehéz :) De nem bántunk meg semmit, szeretjük egymást és a gyerekeinket! És nem hiányzik a vadulás. :)

2016. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
40%
2: ez szép és jó. csak az a baj, hogy az első jó néhány évben, míg Te nem dolgoztál mert otthon voltál a gyerekkel, olyan ellátásban részesültél, amit többek között az én utánam fizetett hozzájárulásokból finanszíroz az állam, és ami annak köszönhető, hogy én gürizek ezerrel, hogy mindent megadhassak a gyerekemnek ha majd megszületik, 27 éves korom körül, vagy legalább is adhassak olyan élményeket neki amiktől boldog gyerekkora lesz és nem minden arról szól majd, hogy anya kérdezi a GYIK-en, mikor jön a családi.
2016. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én sem vadulok :D nincs rá igényem. Néha 1-2 barátommal csapunk sütögetős bulit vagy beülünk valahova és annyi. Nagyon ritkán érzem azt, hogy én most hajnalig akarok bulizni. Most volt vége a vizsgaidőszaknak, igényeltem volna, de nem jött össze..
2016. jan. 12. 20:26
 5/41 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem mi a baj a 23-25 évesekkel. Van, aki nem érzi magát gyereknek 23 évesen. Anyám idejében mindenki 20-22 évesen szült pl.

Amúgy a 23 évesek már nem fiatal lányok, hanem fiatal nők.

Az én környezetemben 30 felett szült kb mindenki. A kórházban is a szobatársaim 30+osak voltak.

Azt elítélem, ha vki 18 évesen vagy az alatt szül, hiszen sem érettségi, sem munkahely, semmi... Ilyenkor nagyszülők segítenek gondolom , vagyis gyk ők tartják el az egész családot. Az gáz.

Az albi-saját lakásba nem kötök bele, szerintem semmi baj nincs azzal, ha vki albiba szül. Én is oda szültem 2-t , pedig nekem és páromnak is van saját lakásunk, de ki vannak adva, mert túl kicsit ennyi embernek. Meg külföldön szinte mindenki albiban él.

A pénzről meg... Az országban rettentő sokan keresnek 70-150 ezret, ami nem sok sajnos. Ebből nem lehet milliókat félretenni, meg saját lakást venni önerőből.

2016. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 narancs223 ***** válasza:
100%
Nem mondom hogy tizenévesen normális, de huszonévesen már oké.. Ha úgy érzi az ember hogy el bírja magát kötelezni és képes lemondani dolgokról pl utazás stb. De az tény ha még a párjával se marad együtt a gyerek egy életre szól :) 23 éves vagyok és nem bánom hogy kismama vagyok :) Emberfüggő dolog
2016. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Én egyébként abszolút nem érzem magam nőnek. Lehet, hogy azért mert túl sok stressz ért mostanában és kb csak onnan tudtam, hogy nőnemű vagyok, hogy menstruáltam, de ebben ki is merült.


Dolgozok már 2,5 éve rendes munkahelyen, jó hogy a suli miatt még itthon vagyok meg nincs is kivel összeköltözzek, de egyébként teljesen önellátó(mosok, főzök, takarítok itthon, meg időnkét van mellékállás is).


Egyébként van egy 25 éves lány/nő testvérem. Rá sem tudnám azt mondani, hogy nő, hiába 25 éves már. Mondjuk más kategória is mint én.

2016. jan. 12. 20:40
 8/41 anonim ***** válasza:
48%

mindjárt 21 éves leszek, 4 éve van párom ebből 3 éve vagyunk élettársak,meg van a szakmám és van érettségim.

Párom nagyon sokat dolgozik és nagyon jól keres,külön családi házunk van amiért meg dolgozott,nincs hitelünk és adósságunk

Most a 9.hónapos kismama vagyok és nagyon boldogok vagyunk ,minden vágyunk egy baba volt.

Hogy miért szülők ilyen fiatalon?

Remélem megkaptad a választ a kérdésedre :-)

Amíg suliba jártam közben dolgoztam és még arra is szorítottam időt időközönként, hogy szórakozni menjünk.


Biztos vagyok benne,hogy a többsége felelőtlenségből válal gyereket,de nem egy kivel van!

2016. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Azért a ti esetetek eléggé egyedi szerintem, ebben semmi kivetni való nincs. De nem hinném, hogy ez az általános, hogy max 23 éves korára van valamilyen végzettsége, munkahelye és még olyan kapcsolata is. Ez túl sok egyszerre. Hiszen pár évet(de ha jól tudom legalább 1 év munkaviszonynak kell lennie), hogy normális gyedet vagy mit kapjon.
2016. jan. 12. 20:47
 10/41 anonim ***** válasza:
71%

Én is 20 évesen szültem. Azóta van egy kistestvér és képzeld, még tanulok is. Húha, hogyan is merészelem? :)


1: Vannak, akiknek megvan a hátterük. Miért ne lehetne? Hogy a többségnek nincs, az nem jelenti azt, hogy másnak sem lehet.


2: Én pont az ellenkezőjét tapasztalom.


3: Te nem állsz készen, oké. Más meg érettebb.


4: Gyerekkel sem áll meg az élet. Dolgozni, tanulni stb. lehet gyerek mellett is. Sőt, valamit kell is csinálni. Szóval ez nem lehet ellenérv.


Bárcsak ne kellene sokaknak azért kicsúsztatni a gyerekvállalást, mert az anyagiakba nem fér bele. Nagyon sok párnál csak ez az akadály. A többi meg várjon csak, azért nem kell gyereket vállalni, hogy aztán éretlen fejjel egy semmirekellőt neveljen.

2016. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!