Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kellemetlen...

Terhesség alatt kellemetlen szájíz és szájszag?

Figyelt kérdés

Kb a 11-12.hét körül kezdtem el érezni, rendszeresen mosom/szájvizet is használok, eddig sosem volt kellemetlen szagú a szám, még akkor sem míg a terhesség előtt dohányoztam, most viszont elviselhetetlennek érzem.

Csak jövőhétre kaptam időpontot. Van egy lyukas fogam amit be tömnek majd, illetve rettenetesen szenvedek az ínygyulladástól. Állandóan be van dagadva és folyamatosan vérzik. Elég kellemetlen, hogy állandó véríz van a számban. Már az összes erre való fogkrémet, szájvizet, fogkefét kipróbáltam, ami kész anyagi csőd. Egyik sem használt. Lehet ettől is hogy kellemetlen szájszagot érzek. A környezetemben kérdezgetem ők nem érzik vagy csak néha. Nagyon idegesít...

Másnak is volt ilyen kellemetlen tünete?


2016. febr. 10. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ínygyulladás okozza.


Le kell szedni a fogkövet is, és mindig alaposan kell fogat mosni, akkor is ha fáj, vérzik.


Nekem mikor a bölcsességfogamon volt begyulladva az így, akkor a híg hyperolos oldat segített. Hipp hopp rendbe tette.


A gyógyszertárban recept nélkül kapható a Hyperol tabletta, vízben kell feloldani. A betegtájékoztatón rajta van szájöblítéshez mennyit kell adni egy deci vízhez.

2016. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!