Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen szájszag és...

Kellemetlen szájszag és szájíz a fogkő miatt lehet?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy tiszta fogköves a fogam, olyan helyen, ahol nem látszik, csak ha alaposabban megnézem. Tisztára elhültem, hogy mennyire fogköves például elől az alsó fogaim hátulja az ínyem tövénél. Egy ideje érzem, hogy szájszagom van és fogmosás után, szájvíz használata ellenére pár perc múlva már érzem magam is a kellemetlen szájízt. Jelezte párom pár hónapja, hogy kellemetlen a szájszagom, próbáltam jobban odafigyelni a fogmosásra, eddig 2x mostam fogat naponta, most már 3x, s még sem használt. Ekkor néztem meg alaposabban a fogaimat. Ma kerestem fel a fogorvost, júli 9-re adott időpontot. Remélem csak a fogkövem miatt van kellemetlen szájszagom. Párom azt mondja, hogy nem olyan túl régen érzi, de ma már én is érzem:( Szerencsére munkatársaim nem érezhetik, kérdeztem páromat, hogy milyen közel érzik és csak közelről érzi. Tiszta gáz lenne, ha ők is éreznék. Mennyi ideig tarthat eltávolítani a fogkövet? Külföldön élek, itt csak 15 percesek a kezelések, így beletelhet pár kezelésbe, mire leszedik?
2013. jún. 25. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet a fogkőtől. Használj fogselymet is fogmosásnál, mert a fogak között is elbujtatnak kellemetlen szagot okozó dolgok, illetve lehet még a mandulakő is, ez hátul meglapuló kis fehér valami. Nem tudom jobban leírni, keress rá a google képekben. Ez utóbbi elég kellemetlen lehet, de könnyen eltávolíthatod Te magad.
2013. jún. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
15 perc alatt leszedi az egészet, utána lehet, hogy jobb lesz, fogkő leszedés után használj majd fogselymet, mert a fogak között levő lepedék is okozhat rossz szagot, de pl, savas gyomor is.
2013. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy végez vele egy ültő helyemben:D Hát lehet, hogy veszek akkor fogselymet, de most gondolkodok az elektromos fogkefén, épp most írtam ki azzal kapcsolatban egy kérdést. Ugyanis van pár hely, amit nem tudok elérni, amellett is kellene fogselyem?
2013. jún. 25. 07:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, amellett is kellene. A fogak közé nem tud az elektromos fogkefe sem bemenni. kivéve, ha nagyon hézagos a fogsorod.
2013. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!