Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatokra számíthat...

Milyen vizsgálatokra számíthatok legelső látogatáskor terhesség esetén?

Figyelt kérdés
8 nap késés után teszteltem és pozitív lett.Ez lesz az első babánk,és kicsit félek hogy most mi fog rám várni.Szerdán elmegyek a nőgyógyászhoz,ott milyen vizsgálatokat fog csinálni?Fájni fognak?
2016. febr. 15. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez volt: 2 hete késett, addigra rendelt be a doki, hogy megvizsgáljon. A férjemet ültette le először, majd megnéztük uh-n a helyzetet. És aztán én egyedül a dokival a szomszéd helyiségben a rákszűrést, hüvelykenetet.


Nekem azért vett hüvelykenetet, mert szóltam, hogy állandó gombám van, és látni akarta. Csinált rákszűrést is, mert lejárt az egy év, és azt mondta, terhesen amúgy is csinálna. Hüvelyi uh-val megnéztük a petezsákot és az embriót.


(Szívdobogást a mi kórházunkban nem hallgatnak a 12. hétig)


Aztán mondta, hogy a 12. hét után menjek majd el a védőnőhöz a kiskönyvért (most már ez az új szokás itt, megvárni a kombinált teszt eredményét), és mondta, hogy addigra legyen meg az első trimeszteri vérkép+vizelet (erre a háziorvos adott beutalót).


Nem fájt semmi vizsgálat, amit csinált (annyi volt, hogy én addigra már 14 véralvadás gátló injekción voltam túl, így véreztem picit a rákszűréskor, de neked nem lesz ilyened, nyugi)


36hkm

2016. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam 10.hétig hüvelyi ultrahangot csinált.Jeleztem hogy folyásom van és én is állandóan küzdöttem hol gomba hol trichomonas miatt.Ezek miatt állandóan elmaradt a rákszűrés. A második trimeszterben vagyok de még meg sem vizsgàlt csak uh-n voltam.

Semmi olyat nem fog csinálni ami fáj.A hüvelyi uh kicsit kellemetlen de nem fáj.Én a kiskönyvemet a 10.héten kaptam meg de csak mert a 12.héten genetikai uh-ra már vinnem kellett magammal.

2016. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"(Szívdobogást a mi kórházunkban nem hallgatnak a 12. hétig) "


Azt nem is hallgatni szokták, hanem az ultrahangon látja a pulzálást.

2016. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 6+5 napon voltam először dokinál...adott mindenféle beutalót. Megvizsgált, pulzálást is látott már, méhnyakról kenetet vett. Azóta védőnőnél voltam, háziorvosnál és vérvételen meg vizeletvizsgálaton. Fogorvoshoz kell még mennem, aztán már csak a 12. heti genetikai uh lesz elvileg.

8+2 hkm

2016. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fogorvoshoz minek??Nekem rosszak a fofaim de en panikszeruen rettegek a fogorvostol elmenni oda csak akkor megyek haar nem birom.Akkor is kiuteses leszek a felelemtol.
2016. febr. 15. 16:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert akár el is vetélhetsz, ha rossz a fogad...a gyulladástól vagy ilyesmi...a terhesség meg alapból is lerontja a fogak állapotát...én így tudom...
2016. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3:koszi a helyesbitest, de nalunk kihangositjak a szivdobogast, de csak a 12.het utan:)
2016. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam így zajlott. Sztk-ba mentem, mondtam, hogy csináltam egy pozitív tesztet, így csinált egy kb. 4 másodperces hüvelyi ultrahangot és kész is voltam. Mondta, hogy két héten belül jöjjek vissza a másik dokihoz, aki majd végig a vizsgálatokat csinálja, mikor nála voltam két hét múlva, akkor pedig egy hasi uh-ot csinált, semmi mást. Egyik sem fájt.


Fogorvoshoz azért kell járni, mert a terhesség alatt sokat romolhat az ember foga és jobb már az elején helyre rakatni...

Egyébként én is rettegek a fogorvostól, mindig mikor megyek szétkaparom a kezeimet, mégsem lennék soha ennyire hülye és szánalmas, hogy hagyjam tönkremenni a fogaimat, mert ez undorító!

2016. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk speciál nem kötelező a fogorvos, és egy gyulladt fogtok nem lehet elvetélni!


a védőnő annyit mondott, ha gond van vagy ha vérzik az íny akkor menjek csak, de ők kötelezően nem küldenek el senkit sem!

2016. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!