Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti orvosi...

Terhesség alatti orvosi vizsgálatokra kötelezően el kell engednie a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Arra a napra jár fizetés is én úgy tudom. Viszont azt nem tudom, hogy ha pl 2 óràs egy vizsgálat, akkor aznap már nem kell visszamennem dolgozni törvényileg?
2015. ápr. 20. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem kell elengednie.

2. Attól függ,hogy milyen jogcímen maradsz távol,ha fizetetlen szabadnapot kérsz nem jár pénz.

3. Nem kell visszamenni,hacsak nem parancsolja a főnök.

2015. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen, el kell engednie a vizsgálatokra.

Igen, megkapja a teljes fizetésedet.

Igen, vissza kell menned, mert csak a vizsgálatra vagy elégedve.

2015. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy az egész napra jár ilyenkor a távolléti díj.
2015. ápr. 20. 14:00
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

1. Igen, el kell engednie.

2. Nem jár arra a napra fizetés. Maximum akkor, aha szabadnapot veszel ki rá vagy TP-re mész arra a napra.

Egyébként ilyenkor fizetés nélküli munkanapot kapsz, ami igazolva van.

3. Engem mindig elengedtek, bár én ilyenkor szabikra mentem. Volt, hogy előtte lévő nap szóltam és nem volt problémájuk ebből. Aláírták a szabadság engedélyt.

Nem mentem be utána dolgozni, mivel szabin voltam.

Mivel fizetés nélküli munkanapnak számít, így neked se kell bemenned, törvény meg a munkáltatót kötelezi, hogy biztosítsa neked az időt az orvosi vizsgálatokra.

2015. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Hát az elég elképesztő, hogy nem jár semmi pénz arra a napra. Régen volt távolléti díj.. de hát ez a magyar munkarend. :)
2015. ápr. 20. 14:13
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
De, jár rá tavolleti dij. Nem kell egész napot ellogni, csak z orvoshoz menni, utána meg vissza.
2015. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Senki nem akarja ellógni. Én 4 órát utazom a munkahelyemre így gyanítom mire délre végzek a vizsgálaton, nem érnék be a munkaidőm végére.
2015. ápr. 20. 14:18
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Idezojelbe kellett volna tennem a lógást, bocsi. A lényeg, ki kell fizetni.
2015. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Ennek örülök! ;)
2015. ápr. 20. 14:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettes jól írta. A többiek hülyeséget. Elengednek, én igyekszem úgy időzíteni hogy vagy reggel később érek be kicsit (vêdőnőhöz reggel fél 8-ra járok, dokihoz meg délután, ilyenkor meg fél órával előbb lelépek. Amikor genetikai uh-ra mentem a város másik felére 10-re, vagy a kórházba másik városba szintén délelőtt, vagy terheléses cukorvizsgálatra akkormeg fél napra mentem be kb délre. A töbhinél igyekeztem minél kevesebbet lelépni sosem volt gond, be se irják bent aehova, csak szólok és megyek ha kell, én meg nem élek vissza vele. Nem tudom máshol felirják-e egyáltalán, de rendes fizetés jár mintha bent lennél, max távolléti dijnak hivják. Persze van aki nem tudja és igy szabit vesz ki vagy kiíratja magát, de nem kell.
2015. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!