Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat szedjek és...

Milyen vitaminokat szedjek és mennyit?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy terhes vagxok, fe csak 3 hét múlva megyek orvoshoz. Addig is szedjek valamit a folsavon kívűl vagy csak elég egeszségesen táplálkoznom?

2016. febr. 18. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Folsav elég, ha kiegyensúlyozott a táplálkozásod. Én még ásványi anyagokat szedek (magnézium, kalcium), de ezeket nem terhesen is.
2016. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

folsavat nekem a terhesség előtt kellett szednem, utána folsav tartalmú terhesvitaminra váltottam (Femibion 800), én annyira kiegyensúlyozottan nem tudtam volna táplálkozni.


D-vitaminon gondolkodj még el, egész olcsón felírja a háziorvos, én azt szedek szintén, még ma is. (pedig már csak magnéziumot, vasat és azt szedem)


36hkm

2016. febr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. febr. 18. 10:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos mondta, hogy nem kell semmi más, csak folsav a terhesség 12. hetéig, utána még az sem. Ha úgy látják, hogy valami érték nem jó, akkor majd felírnak olyasmit, amire szükséged van, addig felesleges.


Pedig szedtem terhesvitamint, de azt mondták felesleges, szóval maradt csak folsav, minden rendben van.

2016. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A folsav helyet folátot érdemes szedni, mert van aki nem tudja hasznosítani a folsavat. Én ezt szedem:

[link]

2016. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg lehet szedni folsavval együtt?
2016. febr. 18. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor megtudtam hogy terhes vagyok femibion 800 at kezdtem el szedni, illetve magnerotot ajánlott az orvos.Én úgy gondolom hogy fontos a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás de a téli, hideg hónapokban kevés (hiszen nincs annyi primőr zöldsèg, gyümölcs mint nyáron)...kell egy kis plusz vitamin utánpótlás :) De természetesen mindenki maga dönt.Boldogságos babavárást!
2016. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A folát az aktív folsav, szóval az már sok lenne úgy.
2016. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!