Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most GYED-en vagyok és...

Ha most GYED-en vagyok és várom a 2. babát, akkor visszamehetek táppénzre (veszélyeztetett terhesség hipertónia miatt)?

Figyelt kérdés

És ha táppénzt kapok, akkor utána jár a tgyás is meg a gyed a picire? Hozzáértők segítségét kérném szépen!

1. baba 2009. augban született, a 2. novemberben fog megszületni.


2010. márc. 31. 09:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
kirúghatnak amíg kiveszem a szabimat, ugye? Egyből táppénzre nem mehetnék?
2010. márc. 31. 10:58
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz egyből táppénzre, mert a felgyűlt szabikat ki kell venned. Ki nem rúghatnak rendes felmondással, amíg a kicsi be nem töltötte a három évet. Csak akkor veszíted el a munkádat, ha megszűnik a cég. És apa is csak augusztustól igényelheti a gyes-t.

ҝ

2010. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek az infókat! Kezd világos lenni a dolog...:)
2010. márc. 31. 11:46
 14/16 anonim ***** válasza:
szerintem a táppénz mértékét maximalizálták a "megszórító csomag" keretében tavaly nyáron....
2010. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

2009.aug.01-től a táppénz összegé is maximálták, az egy napra járó összeg nem haladhatja meg a minimálbér 400%-nak a harmincad részét.

Magyarul 2010-ben a max táppénz összeg napi 9800,- Ft lehet.

2010. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, amit te találtál, az azokra a betegekre vonatkozik, akiknek a folyamatos, legalább kétévi biztosítási időnél rövidebb biztosítási idejük volt, vagy kórházban vannak!

Ez nem az az eset.


A törvény szövege:

48. § (8)A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának hatvan százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt ötven százaléka, azzal, hogy a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 400 százalékának, a biztosítási jogviszony megszűnését követően a minimálbér 150 százalékának harmincad részét.

2010. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!