Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+6 voltam kombinált teszten,...

12+6 voltam kombinált teszten, melynek megjött az eredménye: Down kór:1:8500, Edwards-kór: 1:50000. Az UH-n mindent rendben találtak, de súlyomnak 7 kgmal kevesebbet írtak be mint valójában. Ez torzíthatja az eredményt? Szükséges egy újabb vizsgálat?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne törődj ezzel szerintem. Nagyon jó eredmény ez. UH is alátámasztja.

Nekem 1:130 jött ki Down kórra. Paráztattak,200 e ft.ért vetettem prenatestet stb. Természetesen egészséges a gyermekem.


Ezek hülye valószinüsitési számolások,most komolyan, a súlyodból már hogy jönne ki a Down kóros eltérés,tudod...szerintem tök hülyeség az egész

2016. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, velem is úgy volt, mint az egyessel, csak nekem amnióm volt 100-ért, bár én még nem tudom, hogy egészséges-e, de nem Downos a magzat. :) azt nehéz lenne megmondani, mi okozhat magasabb eredményt (olyasmiket találgatnak a genetikusok még, hogy fekete bőrszín, dohányzás, anyukád dohányzása a te génjeidbe épülve, hormonok szedése, stb.)


ezek valószínűségek, de arra nagyon jók, hogy tudják, ki a rizikócsoport, akit érdemes tovább vizsgálni. a te gyereked is lehet az az egy a 8500-ból, de az teljesen jó kockázati érték.

2016. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.-nek igaza van. A súlyodból nem számolnak genetikai betegséget.

Egyébként a jó UH se jelent 100% biztonságot, mert nem minden beteg gyereknél van UH elváltozás. A korod befolyásolhatja, mert egyre sűrűbben fordulhat elő baj, meg a biokémia (vérvétel) eredmény. Szerintem aludj nyugodtan és ne izgulj, de ha parás vagy akkor 16 hetesen csináltass quartett vagy integrált tesztet.

2016. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2.: Amnio 100-ért? Azt hol művelik ilyen drágán? Államiban 0 Ft, de magánnál is 30 körül hallottam. És hogyhogy nem tudod a teljes eredményt?
2016. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!Egyebként 29 éves vagyok.UH eredmény:BPD: 1.90 cm; FL: 0.74 cm; CRL: 6,17 cm; NT: 1,75 mm
2016. febr. 19. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok,nagyon szuper UH eredmény! Ne izgulj.
2016. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!