Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának, ha nagyon...

Árthat a babának, ha nagyon sírok? Ő is szomorú olyankor?

Figyelt kérdés
Ma kibőgtem magam,de úgy rendesen. Azt hittem abba se tudom hagyni,csak bőgtem 2 órán keresztül. Közben azért is bőgtem,mert eszembe jutott,hogy szegény baba mit érezhet,na ettől aztán pláne nem tudtam abbahagyni. Utána viszont nagyon megkönnyebbültem. Rossz ez a babának vajon? Érzi ugyanazt amit én?
2016. febr. 22. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem árt, sőt!

Ma már létezik ún. pre- és perinatális pszichológia, ami a babák szülés előtti és körüli lelkiállapotát vizsgálja. A prenatális kutatások azt igazolták, hogy egyedül a tartós stressz az, ami a babára ártalmas. A rövid ideig tartó stressz és az utána következő megkönnyebbülés viszont kifejezetten HASZNOS. Ilyenkor ugyanis a babát olyan hormonális hatások érik, amik megtanítják felkészíteni a stressz későbbi leküzdésére: már magzati korban meg tudja tapasztalni, hogy az átmeneti stresszt megkönnyebbülés követi. Így amikor a születése után találkozik ezzel az élménnyel, már tudattalanul fel tud készülni rá, hogy a stressz elmúlik, és utána megnyugvás következik. Szóval ha legközelebb bármi problémád lesz, akkor is add ki magadból nyugodtan!

2016. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosítva tehát: igen, érzi azt, amit te érzel, de ez egyáltalán nem baj! A születése után sem tudod őt megóvni a kellemetlen élményektől, hanem a cél az, hogy megtanulja kezelni azokat érzelmi és tudatos szinten egyaránt. Az érzelmi szintet pedig már magzati korban át tudja élni, a te megnyugvásod számára is megnyugvást hoz, és ezzel megtanulja a megnyugvás élményét, ami NAGYON fontos lesz a későbbiekben.
2016. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az sokkal jobban ártana neki, ha hosszabb ideig magadban tartogatnád a bajodat és nem adnád ki magadból. Nyilván egy várandós nő nem lesz 9 hónapon át végig egy másodperc szünet nélkül felhőtlenül boldog, ez képtelenség lenne. Nem az a lényeg, hogy hogy érzed magad, hanem hogy ezt hogy kezeled. Ha a sírástól jobban érzed magad, akkor sírj.
2016. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Terhességem alatt többször is bőgtem nagyon (kirúgtak, magas down-kockázatunk lett, haláleset a családban, meghalt a 11 éves kutyánk), embrió korában nyilván mindegy volt neki. Magzati korban annyi változást érzékeltem, hogy a szívdobogásom megváltozása és a sírással járó lihegésem miatt jobban mocorgott.


De nem érez szomorúságot, ha te szomorúságot érzel, az nem megy át a köldökzsinóron, ugyanaz, mintha örülnél, arról sem tudja, hogy mi, csak hogy a szívverésed más.


De ugye a magzat nem tudja, hogy te létezel, a tudatos gondolkodás azt jelenti nála, hogy az maga a világ, ami ilyen zajos és néha mozog. Még születése után is egy darabig nem érti, hogy ti nem együtt vagytok egyben.


37hkm

2016. febr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, ha magadban tartanád, az ártana. Így ő is megkönnyebbül, már ha ennyire átérzi, szerintem azért nem pont azt érzi, amit mi, csak valamelyest átérzi. Ha úgy érzed simogasd a pocakod, beszélj hozzá. Biztos, hogy nem rossz neki.
2016. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ne legyen lelkiismeret furdalásod, minden kismama érzékenyebb és sírósabb. Én pl. nagyon ritkán szoktam sírásig eljutni, amúgy.., de terhesen sokkal gyakrabban jön ki. Meg is könnyebbülök.:)
2016. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!