Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok és...

21 hetes terhes vagyok és 7kg-t hiztam (most 67 vagyok), eléggé meg vagyok ijedve. Más is hízott ennyit már félidőben?

Figyelt kérdés
tény, hogy rengeteget zabaltam idáig, de most ez megijesztett, nem szeretnék terhességi cukorbeteg lenni. Ha most visszafogom magam akkor még meg tudom állítani ezt az őrületes hizast, ugye?

2016. febr. 25. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:

En is rengeteget hiztam mar az elejetol az elso gyerekkel.

En akkor raktam le a cigit, amikor terhes lettem es evessel kompenzaltam. Mivel sikeres volt a projekt, igy nem zsvart annyira, hiszen inkabb hizas, mint cigi. :)

Nekem 22 hetesen megvolt a 10 kilo, egyebkent vekonyan kezdtem.

A vegere 25 kilo lett, vizesedtem is valamennyire. Szulessel 12 kilo ment le, majd 3-4 honap alatt a maradek.

Nem lettem cukorbeteg, a vernyomasom is jo volt vegig, meg ugy minden. (Extrem tulsulyom igy sem lett, szules utan 178 cm-hez voltam 76 kg, tehat sok volt, de nem borzaszto.)


Ettol fuggetlenul nem kellett volna ennyit hizni, a masodik gyereknel ugyanolyan kezdosulyra csak 11-12 kilot hiztam, az jobb volt.


Ezzel arra celzok, hogy ne ess panikba.


Ha tudod, hogy sokat eszel, akkor azon valtoztass, mozogj, setalj es figyelj oda, hogy normalisan egyel, de fogyokurazni nem kell.

Ez a hizas meg siman visszafoghato. De teny, hogyha valtozatlan marad minden, akkor a java meg ezutan jon, magatol nem fog lelassulni a hizas es a magzat sulya igazan csak ezt kovetoen fog noni.

2016. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én alultáplált bmi-vel indultam. Aztán a 24. hétre híztam 10 kilót. Nagyon megijedtünk. A magzatvizem is sok volt (a sok ch miatt), én ahogy abbahagytam a töménytelen szőlő és mogyoróevést, teljesen megállt ez a fajta súlygyarapodás.


Most is 11 a korábbi 10 kg, és a magzat rendesen fejlődik, sőt az átlagnál 2 héttel nagyobb.:)


Azt mondják, nem szabad keményen diétázni terhesség alatt (kivéve, ha cukorbeteg vagy), de azért ésszel lehet elkezdeni étkezni.


Nem is a súly miatt egyébként, hogy nehezen tudjuk majd leadni, hanem amiatt, hogy a térdeink nem bírják majd jól a végére valószínűleg, meg a derekunk így is nagyon le van terhelve.


37hkm

2016. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ó, de jó is lenne ha 7 kg-nál tartanék! Ma vagyok 27 hetes és sajnos már 10 kg plusznál járok :-( Nem beszélve arról a nyolcról ami rajtam maradt az első terhesség miatt. És nem, nem eszem kettő helyett. :-( Az tény, hogy első babával jobbak voltak a cukorterheléses értékeim, mint a mostaniak. De cukorbeteg nem lettem szerencsére.
2016. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is pont ennyit híztam, csak 65-ről 72re. Az első 4-5 kg a 14. hétig jött fel, azóta mérséklődött, két hetet feküdtem akkortájt hematoma miatt, és gyakran csipegettem meg rendszertelenül étkeztem a változó étvágy-hányinger-émelygés miatt.

Mióta jobb a helyzet, többet sétálok és gyakran eszek keveset mérséklődött a dolog. Szerintem ne ess kétségbe, minél kisebb súlyról, BMIről indul valaki, ahhoz képest annál többet hízik, akár 15-17 kg-t is, írják a szakkönyvek. Barátnőm is 15 kg-t hízott, de sokat leadott a szüléskor.

Ha nem tiltott, mozogj többet, rendszeres séta-az kb. mindenkinek megengedett, aki nem fekvő életmódra van kárhoztatva, és próbálj meg többször keveset, egészségesebben enni.

Nem őrületes a hízásod, nem terhesség alatt kell koplalni, mert a végén meg te leszel rosszul, meg a babád nem fejlődik eléggé. Szóval nyugi!

2016. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak attól függ, hogy mennyire eszel tudatosan és kevesebbet sajnos. Egyrészt alkati kérdés is, másrészt a mozgás is sokat számít (ha nem vagy veszélyeztetett terhes érdemes hosszabb sétákat tenni, vagy kismamatornára járni). Azt mondják, aki egyébként vékonyabb, az könnyebben hízik sokat a terhesség alatt.


Én nagyon sokat híztam, de nem látszik olyan soknak. Kimondva viszont valóban borzasztó, 30 hetes vagyok és 19 kiló plusznál tartok, 50 voltam, mikor terhes lettem. Ennek ellenére nem fáj egész nap a hátam/derekam, még minden napi tevékenységet elvégzek és nem vagyok hulla a nap végére.


Egyedül az vigasztal, hogy a pocakom nagy és nem a fenekem/combom lett hatalmas :) Ismerőseim között voltak sokan, akik 20+ hízással zárták a terhességet, utána viszont egy-két hónap alatt visszaálltak a 45-50 kg-os állapotba.

2016. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Napi 5-10kmt sétálok, sokszor hegynek felfelé. Próbálom kiiktatni a szénhidrátokat és tobb zöldséget, gyümölcsöt enni.
2016. febr. 25. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!