Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet Rh Pozitiv anyának...

Hogy lehet Rh Pozitiv anyának ellenanyag a vérében a második szülés után?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Csak az Rh negatív vérben lehet ellenanyag (ha találkozik valamikor Rh pozitívval), az Rh pozitívban nem. Ezért van az, hogy az "általános véradóknak" a 0-ás vércsoportú, Rh negatív embereket mondják, mert ennél nem termelődik ellenanyag.
2016. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet, nekem az orvosom annyit mondott, hogy valoszinuleg a mehlepenybol kerult be valami, amire ez az ellenanyag megjelent. Ne aggodj, nem kell vele foglalkozni, majd a szules napjan megrendelik a vert, mert azt valasztani kell az ellenanyag alapjan es hozatni. Ez is csak akkor kell, ha veletlenul csaszar lenne a vege.

A magzatra ez nincs hatassal.


A masodik terhessegem alatt nekem is mindig visitott a papiromon az ellenanyag figyelmeztetes, ennyi volt a jelentosege. (szinten rh pozitiv vagyok)

2016. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A második szülés után nekem is lett, mindkettőnket kezeltek vele.
2016. febr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, milyen kezelést kaptatok ellenanyagra rh+ vérben?
2016. febr. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Az Rh-pozitív magzatot hordozó Rh-negatív anyákon kívül minden nő, aki vérátömlesztésben részesült, vagy volt egy korábbi terhessége, termelhet ellenanyagot a vér egyéb faktora (nem-Rh-vércsoportantigén) ellen, amely potenciálisan károsíthatja a még meg nem született gyermeket. A terhesség első harmadában (első trimeszterben) történő ellenanyagszűrés azt a célt szolgálja, hogy megállapítsák, jelen van-e az anya vérében a potenciálisan káros ellenanyag. Ha kimutatnak egy káros ellenanyagot, akkor a magzat édesapját is célszerű megvizsgálni, hogy jelen vannak-e a vérében az anya antitestjeivel reagáló antigének. Ha ezek reagálnak, akkor feltételezhetően a magzaté is. Ilyenkor célszerű az anya ellenanyagszintjének és a magzat fejlődésének folyamatos monitorozása a terhesség teljes időtartama alatt. A magzat károsodására utaló jelek a születést megelőző kezelést (például intrauterin véradást) tehetnek szükségessé, vagy felmerülhet egy idő előtti szülés levezetése is."

De sok esetben nem kell semmilyen beavatkozás, mert nem mindegy mire termel ellenanyagot. Gondolom az is benne van a leletedben (mármint, hogy mire lett pozitív a szűrés). Vannak olyan faktorok, amikor nem befolyásolja a magzatot ez a dolog (esetek döntő százalékában) és sima problémamentes végig a terhesség és a szülés is. Az orvosod tudni fogja, hogy kell-e még további vizsgálat vagy sem.

2016. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én nem kaptam kezelést!!!!! mit kellet volna? most megyek megbeszélni az orvossal a harmadik babát, hát ezt is megbeszélem vele.....
2016. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!