Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ok okozta a magzat idő...

Milyen ok okozta a magzat idő utáni elhalását?

Figyelt kérdés
Kedves Szülők! Olyan nőket és férfiakat kereseke, akik a várandósság utolsó harmadában veszítették el gyermekiket. Szeretném megkérdezni, ha kérték a kivizsgálást, hogy mi okozta a gyermek halálát, milyen vizsgálatokat végeztek el ezután, milyen okot állapítottak meg az intra uterin elhalásra? Mi két hónapja veszítettük a harmadik kislányunkat, azóta egyre több ilyen tragédiáról hallok, szeretnék minél többet megtudni erről, hogy mással ez nem fordulhasson elő. Aki tud és szeretne erről beszélni írjon üzenetet. Segítségeteket köszönöm!

#magzatielhalás
2016. febr. 26. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint előtte kettőt már elveszítettetek vagy két élő gyerek után ő lett volna a harmadik?


Én egy esetről tudok a környezetemben, ott beindult szülés alatt (40. hét) köldökzsinór trombózis okozta a magzat halálát.

2016. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is köldökzsinor trombozis miatt tortent a 35. hèten. :(
2016. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Trombozis hajlamot kellett kivizsgálni ès most vèrhigitóval kell szúrnom magam mert ujra terhes vagyok.
2016. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
trombózishajlam (nálam nem volt, de van ilyen problémám, én is szúrom magam, így egyelőre nincs gond) 37hkm
2016. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálad mi törtènt kèrdező?
2016. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a 37. héten mentem az első CTG-re, mikor nem találták a szívhangot. Két egészséges kislányunk született természetes úton, zavartalan várandósság után. Most is minden rendben volt, kivéve az ellenanyag. Ezt folyamatosan ellenőrizni kellett, többször voltam vérvételen. De mindenki a vércsoport összeférhetetlenséget emlegette. Én is igyekeztem rákeresni, de nem találtam információt és mivel mindenki azt mondta minden ok, így nem is aggódtam. (egyébként sem vagyok parás kismama). A boncolás méhenbelüli elhalást, méh belüli oxigénhiányt, a méhlepény gócos elhalást állapította meg. 3200 gramos, 50 centis gyönyörű és tejesenegészséges gyermekünket veszítettük el. Voltam hematológusnál. Itt ismét egyetlen eltérést mutattak ki a véremből: "Enzimes, és Kiss-es közegben reagáló nem specifkus antitest mutatható ki a savóban!" Transzfúzió esetén választott, fenotípus azonos, 37 C-ra melegített vörösvérsejt koncentrátumot javaslunk!

A hematológus diagnózisa: habituális vetélés, 2015.12.21-én 37 hetes intrauterin elhels történt. A sectio a méhlepény gócos elhalásst igazolta. Thrombophiliára utaló anamnestikus adat nincs, laboratóriumi eltérések sem utalnak erre. A vér savóban nem specifikus antitest mutatható ki, amely elvileg spontán ab-t eredményezhet. Kontroll 3 hónap múlva." Ami nekem kérdés, hogy azóta találtam egyoldalt, ahol ezt írták: "Az Rh-összeférhetetlenségen kívül olyan esetekben is termelődhetnek a magzatot károsítani képes ellenanyagok, ha az anya korábban vérátömlesztést kapott vagy már nem első alkalommal terhes. Az első trimeszterben (a terhesség első harmadában) elvégzett ellenanyagszűrés ezeket a potenciálisan veszélyes antitesteket hivatott kimutatni. Ha találnak ilyet, a gyermek apját is ki kell vizsgálni, mivel lehetséges, hogy az anya szervezetében termelődött ellenanyagok reagálnak az apa vérének antigénjeivel. Ha ez így van, hasonló reakció a magzat esetében is várható. Ebben az esetben az anya ellenanyagszintjét a terhesség alatt folyamatosan ellenőrizni kell, csakúgy, mint a magzat esetleges károsodását. Ha az ellenanyagok problémát okoznak a magzatban, szükségessé válhat, hogy még a születés előtt vérátömlesztést kapjon (intrauterin transzfúzió), esetleg a szülés időpontját korábbra hozzák." A lényeg, hogy nem felelősöket keresek, csak szeretném tudni, mert a tényeken nem változtathatunk, de nem hagy nyugodni, hogy ez esetleg elkerülető lett volna, ha tájékozottabbak, vagy alaposabbak akár a 32 hetes uh-nál. Amin még nyoma sem volt a lepény elöregedésének. Itt már az lenne a cél, hogy akár mi, mert szeretnénk még gyermeket, hisz nagy családra vágyunk, vagy bárki más ebbe a helyzetbe ilyen ok miatt ne kerüljön. Szlés előtt néhány héttel elveszíteni egy gyermeke nem csak a családoknak, de a társadalomnak is tragédia. Egyszerűen nem engedhetjük meg ezt a "luxust", mikor így is demográfiai válságot élünk. Azért is keresek olyanokat, akik ebben sajnos érintettek, mert valamilyen formában ezt jelezni kell akár a minisztérium felé is és ha kell írjanak ki egységesen új vizsgálatokat vagy hivatalos tájékoztatókat minden várandóssággal kapcsolatba kerül dolgozónak, háziorvos, védőnő, szülésznő, bábák, orvosok stb. Nem beszélve arról, hogy sokan egy ilyen tragdia után nem is mernek vállalni gyermeket, tönkremegy a házasságuk, egy életen át cipelik ezt a terhet...ezt nem engedhetjük meg. Nem beszélve a testvérekről, mert nálunk az 5 és 3 éves nagyon várták a hugit és nagyon szomorúak voltak mikor megtudták, hogy nem hozhatjuk haza...őket sajnáltam a legjobban. A lényeg, hogy én úgy érzem tenni kell valamit azért, hogy Magyarországon ne haljanak meg egészséges magzatok a várandósság utolsó heteiben.

2016. febr. 27. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!