Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha Uh alapján nagyobb a...

Ha Uh alapján nagyobb a koránál nagyobb a valószínűsége h fiú lesz?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, és még mindig nem akarja megmutatni magát a kismanóm.Már voltunk Uh-on 17 és 21 hetesen, és először 1héttel, a 2.UH-on pedig 1,5 héttel volt nagyobb az átlagnál.Mindketten, és a családban is átlagos méretű emberkék vannak.Valahol azt hallottam, hogy a fiúk nagyobbak általában, és a lányok nem nagyon szokták megelőzni az átlagot, persze ha nem genetikai a dolog.

Ebben lehet valami, vagy van olyan köztetek, aki ezt megcáfolja?


2016. febr. 27. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
2016. febr. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy
2016. febr. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Pedig van ilyen, statisztika, a kisfiúk picit nagyobbak már ilyenkor is, de következtetést nem vonnék le ebből, de mondjuk egy anyuka kisfia és kislánya közötti méretéből már lehet halványan tippelni. De nagyon sok dolog befolyásolja ezt a méret dolgot, inkább próbálkozzatok más ultrahangon is.
2016. febr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a baba nem dönti el, hanem a genetika.

Hány és hány kislány baba születik 4 kg körüli súllyal, na ők az uh-n is méretek tekintetében nagyobbak lesznek az átlagnál, de attól még kislányok. És ugyanez igaz a fiú babákra is.

Amúgy a nővéremnek, amikor a lányával volt terhes, nagyon sokáig nem tudták, hogy milyen nemű, mert állandóan takarta magát és kislány lett.

Szóval az, hogy nagyobb az átlagnál, az nem azt jelenti, hogy fiú lesz, vagy lány lesz, hanem, hogy valószínűleg ha továbbra is ilyen ütemben fejlődik, akkor az átlagnál nagyobb súllyal fog születni.

És az meg, hogy eddig nem mutatta magát, hát pechre pont úgy feküdt. Ebben sem kell logikát keresni.:)

2016. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam kisebb volt mint a lányom. Az uh-n mindketten nagyobbak voltak, mint az "átlag" és egyébként teljesen átlagosak lettek.


Nem, nem lehet ebből levonni semmit.

2016. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első gyereknél nekem is nagy babának tippelték a fiam. Súlyt ugye csak becsülni lehet, nyilván az adott és lemért adatokból saccoltak, a becsült súlya már a 36. héten is sok lett volna nekem. Vékony vagyok, 50 kilósan lettem annó terhes és 40 hetesen sem voltam 61-2-nél több(170 cm), a férjem nagyon magas, közel 2 méter, így nem lepődtünk persze meg. Gyúrtam is a szülésre rendesen lelkiekben. Ehhez képest a kisfiam alig több mint 3 kilóval született, 53 centisen. Oké, most kamaszként már langaléta, mint az apja, de a születésnél tekintettel volt rám, nem lehet panasz:) Húgom kislánya sokáig nem mutatta meg magát, volt vagy 27 hetes terhes, mire kiderült a neme. Addig is hatalmasnak mérték és tippelték a súlyát és végül 4 és fél kilósan született, komplikáció mentesen, pedig a tesóm is kábe olyan paraméterekkel rendelkezik, mint én. Summa summárum, ezek mindig csak tippek maradnak, általánosítások. Azt gondolom, hogy pont ugyanannyi esélyed van kislányra, mint kisfiúra.
2016. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisfiamat àtlagban 2-3 héttel nagyobbnak làttàk,de csak a 32. héten derült ki,hogy fiú lesz. 38 hetesen született 4kg-val. Most csak 2 héttel nagyobb a babànk és 99%,hogy làny.

Ez genetika nem fiú- làny kérdés. Àtlagban igaz az,hogy a fiúk nagyobbak,de ez a születési súlyukra illetve a csecsemőkori fejlődésre vonatkozik. Huszonpàrhetesen erre nem lehet alapozni,mert nagyon màs ütemben fejlődnem màr a babàk. Talàn az utolsó 3-4 hétben lehetne erre tippelni,hogy a nagyobb súly fiút jelent,de ez is csak TIPP lenne.

😁

2016. febr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azt értem h sok 4kg-os lány is van, de ott valószínű a szülők is nagyobb súllyal születtek vagy magasabbak az átlagnal.Nekem is van ilyen ismerősöm.Ez a 3.babánk, teljesen mindegy h milyen nemű lesz mert fiú, lány is van már.Csak filózom a dolgon, ugyanis a fiam mindig nagyobb volt a koránál kb 2 héttel, lányom meg par nap eltéréssel hol kisebb hol nagyobb.Születésükkor viszont nem volt nagy különbség köztük.3650g és 52cm valamint 3300g és 50cm.Mindketten 39.hétre születtek :)
2016. febr. 27. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól le lettem pontozva, de az a tény, hogy statisztikailag! a fiú babák nagyobbak, mint a lány babák természetesen nem jelenti azt, hogy nincsenek nagyobb lányok és kisebb fiúk, a kérdezőnél is látszik, hogy a fia nagyobb volt, mint a lánya, nálunk is így van amúgy.
2016. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!