Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 2 oras vercukorszintem 7,9...

A 2 oras vercukorszintem 7,9 volt . Baj lehet?

Figyelt kérdés

Ezen a heten voltam vetcukorszint vizsgalaton es a 120 perces tesztem 7,9 volt. A dokim szerint nem veszelyes a babara es ram se csak terhesseg miatt jott letre es ha megszulok elmulik megis 2 het mulva kell mennem diabetikushoz . Addig nemtjdom miket ehetek a doki azt mondta csak figyeljek oda az etkezesre(kulonben nem eszek edesset csak neha 1-1 keksz lecsuszik ha megkivanom). Es ami meg megorjit hogy neten olvastam nagyra nohet a baba es csaszarozni kell vagy meg el is halhat a magzat. Nagyon kene aggodnom vagy a 7,9 meg nem veszelyes ? Aztmondta a hatar 7,8 . Kerlek nyugtassatok meg

Elso baba,23 eves,24 hetes km


2016. febr. 27. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

nem 7,8 hanem 7,5 a határ. de amúgy az lenne a lényeg, hogy 7 alatt maradjon. és tényleg nem jó a babának, de ez nem vészes, közel van a határhoz, ezen nem kell aggódnod.


de figyelj oda, a cukrot és a mézet felejtsd el. édességet lehet enni, de édesítő legyen mindenben :) 3 óránként egyél (akkor is ha nem vagy éhes) és csak egy adagot. ez így 2 hétig elég lesz, ne aggódd túl :)

2016. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8,1 volt. A 160 grammos szénhidrátdiétát csináltam szülésig. Neten utána tudsz nézni. A kislányom 40+5-re született 3130 grammal 53 cm-vel.
2016. febr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Én is most voltam, nekem kereken 7 lett a terhelés eredménye. Diéta, 175g szénhidrát. Kaptam könyvet mit lehet mit nem. De nekem azt mondták szigoruan be kell tartani.

Zöldség gyümölcs (kivétel a banán, borsó aszalt gyümölcsök stb) mehet. Teljes kiörlésű kenyér, barna kenyér, jo minőségű margarin, gépsonka, körözött, sovány joghurt, ilyenek mehetnek. Természetesen kis mennyiségbe. Pl egy vacsi 2 piriros meg egy tea. Nem lakok jól, de tényleg 2óránként enni, ne várd meg míg leesik a cukrod. Vannak teljes kiőrlésű kekszek azt ehetsz, háztartási kekszet nem.

Sóska, levesek csirke hús, sovány disznó mehet. Naatúr müzlit is ehetsz, gabona, barna rizs is. Krumpli nagyon minimálisan. Sok folyadék, ami víz legyen, esetleg 100%-os gyümölcslé higitva, de az is minimális.

Bocsi hogy így össze vissza írtam csak ahogy eszembe jutott.

2016. febr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

utolsó, amit te írsz, annak semmi köze a szénhidrát diétához... 2 óránként eszel??? az nagyon nagy baj, hisz akkor folyamatosan terhelve van. 3 óránként kell, 2 óránál emelkedett az érték, 3 óra után lesz éhgyomori érték, ezért annyi :)

sovány húsok és csirke? a húsban nincs szénhidrát, bármennyit lehet enni, de ha neked megvan szabva hogy az mennyi akkor szerintem a koleszterined a rossz. jó minőségű margarin? már csak emiatt is, cukrosként nyugodtan lehet enni vajat, azt nem kell számolni...

banánt is lehet enni, nem is értem miért hangsúlyoztad ki, akkor már a szőlő vagy a citrom neccesebb.


vacsorára 2 szelet pirítós? hm, érdekes egy diéta. mondjuk már 7-nél se értem miért kéne szigorú diétát tartani, de amiket leírtál, annak nem sok köze van a ch diétához :(

2016. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3 órát akartam írni, bocsánat.

Nem mindenre írtam mennyiséget. Egyébként nem én találtam ki, kaptam egy táblázatot. Abban az volt, hogy 8 dkg banán uzsonnára, de amikor más gyümölcsöt írtak oda nem írták, hogy mennyit lehet. Nem értek ehhez, nem foglalkoztam soha vele, most is csak a táblázat alapján írtam. Egyébként nagyon nem mindegy milyen vajat vagy margarint eszel, van olyam ami olyan mint a műanyag, de ha neked mindegy a te dolgod.

Én sem értettem, hogy nekem miért veszik ennyire szigorúan én is úgy tudtam, hogy a 7. Még nem a súlyos kategória, de eléggé meg nőtt az étvágyam, viszont eddig madárétkű voltam, csak akkor ettem, ha már éhes voltam. 25 hetes vagyok, 4 kg-t híztam, azt mondták sok (pedig csak hasra ment, pici combra de ott elfért) nem tudtam, azt sem, hogy ez is sok lenne, van már pocakom, de egyáltalán nem híztam el.

Csak segíteni akartam, nekem ezeket mondták, de ha tényleg hülyeség, elnézést kérek.

2016. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem akartalak megbántani, de tényleg elég hülyeségek, mármint egy sima diétánál oké, de a ch diétához nem sok köze van ;)


igazad van, minőségi a jó, mindenből ráadásul, de én személy szerint a vaj híve vagyok, a margarin lehet bármennyire minőségi, az azért műanyag :)

és tényleg amúgy 2 dolgot nem lehet, cukor és méz. banán, borsó, gyümölcsös műzli, aszalt gyümölcs... mindent lehet enni. csak meg van határozva, hogy mikor mennyi ch-t lehet, meg kell mérni az adott ételt, átszámolni és annyit lehet :)

nagyon jó táblázatok vannak, tölts le valahonnan egyet és használd azt!

pl. a gyümölcs, mindegyik- víz és cukor! tehát mindegyik gyümölcsöt számolni kell, sőt ha gyümölcslevet iszol, azt is evés időben lehet és hozzá kell adni :)

de a helyedben nem görcsölnék rá nagyon, 7 az nem rossz, csak épp a határon van :)

2016. febr. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem görcsölök rá, csak próbálok rendszeresen enni és egészséges ételeket. Nem dugulásig tömni magam aztán egésznap semmi.
2016. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hmmm, ahány kórház, ahány dietetikus annyi diéta. Ha a 2 órás vércukrod 7,9 ,akkor mennyi volt az 1 órás ? Én is cukorbeteg kismama voltam ,a terheléses vércukorszint után 7,9 volt 1 órával a cukrom.Elküldtek 4 pontos vérvételre ahol a reggeli utáni 7,6 volt. 160 ch-s diétát kellett tartanom, ez 5 étkezésre volt beosztva meghatározva ,hogy egyes étkezésre mennyi ch-t lehet megenni.30-25-50-25-30.Mindegyik lassú felszívódású legyen.Amit ettem : pro body kenyér, ch-csökkentett tészta,hús,zöldségek, zabpehely ,zabkorpa,kókusztej,édesítőszert használtam cukor helyett.Ami nem ehettem mert azonnal felvitte a cukromat :tej,gyümölcs,rizs,burgonya,korpás kifli zsemle.

Ha tartósan 7 felett lett volna a cukrom inzulint adtak volna ,de szerencsére megúsztam a jól betartott diéta miatt.

2016. febr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előzőekhez : mindig étkezés után 1 órával kellett mérnem a cukromat és egy kiskönyvben vezetni amit átnézett a dietetikus és 3 havonta volt egy nagyvérvétel ahol nézték a cukorátlagot, ha az is magas akkor szintén inzulin.
2016. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!