Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez a hetek számolá...

Hogy is van ez a hetek számolásánál?

Figyelt kérdés

Úgy logikus, hogy pl. a terhesség 10. hete az után kezdődik, hogy betöltötte a 9. hetet. Ahogy a 20. század az 1901-es évvel kezdődött.

Ennek ellenére a terhességgel foglalkozó oldalak úgy fogalmaznak, mintha a 10. hét az után jönne, hogy betöltötték a 10 hetes terhességi kort (10+1, 10+2 stb.).

Ez csak slendrián fogalmazás, vagy én értem félre, vagy egyszerűen így egyezményes, még ha helytelen is?


2016. márc. 1. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Az úgy van ezeken az oldalakon általában, hogy amikor azt mondják, hogy "a 38. héten ez meg az történik", akkor úgy értik, hogy a 38. betöltött hét végére ezek fognak megtörténni a magzat és a te testeddel.


Amikor pl. dokinál vagy, akkor vagy azt mondod, hogy "betöltött 10. hétben vagyok" vagy ha megkezdett heteket mondasz, akkor azt, hogy "a 11. hetet kezdtem szombaton", stb.


És de jó volt újra hallani, hogy slendrián:) de régen hallottam ezt a szót, a nagyim mondta mindig kicsi koromban!:)

2016. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terhességnél mindig a betöltött heteket számítják. Számomra is úgy lenne logikus, ahogy te mondod, hogyha betöltöttem a 10 hetet akkor utána 11hetes vagyok, de nem így számolják. Az orvos is és a védőnő is a betöltött heteket írja be a kiskönyvedbe, sőt, nekem az orvos néha odaírja a végére a + napokat is, ahogy Te is írtad.

Hány hetes vagy?

2016. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Logikusan a 10+2 a betöltött 10-ik hét + betöltött 2 nap, magyarul a 11-ik hét harmadik folyamatban lévő napja. Nálunk legalábbis ebben a formában használta az orvos, de nem is nagyon tudom másképp elképzelni.
2016. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De valoban ugy van, hogy ha azt mondod, hanyadik hetben vagy, akkor eggyel többet kell mondanod, mint amennyit mar betöltöttel. En pl. mult csütörtökön töltöttem a 14. hetet, most a 15. hetben vagyok. Erre egy kismamas oldalrol, ahova regisztraltam, ma kaptam egy e-mailt, hogy "most a 14. hetben vagy!" Na, ezt mar en sem ertettem. Mert szerintem igaza van az elözö valaszolonak, ha ugy mondjuk, akkor 14 hetes terhes vagyok, viszont a 15. hetben vagyok.
2016. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok mindig a betöltött hetet számolják. Tehát ha 10+6 napos terhes lennél is, akkor a 10. héten vagy. Ha 11+0 napos vagy, akkor a 11. héten.
2016. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az orvos megkérdezi, hogy "hány hetes terhes?", akkor arra kíváncsi, hogy mennyit töltöttél be.
2016. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!