Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák. Köztetek volt aki...

Nanaszka kérdése:

Kismamák. Köztetek volt aki első trimeszterben sokat kellett egyen?

Figyelt kérdés
Első terhességgel szinte nem is tudtam enni (fogytam is 2 kilót az elején), de most másodikkal rengeteget tudnék... ez befolyásolta e a súlyt nállatok?
2016. márc. 2. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván, az evés befolyásolja a súlyt....
2016. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy befolyásolja. Ha eszel, hízol. Ha csak ki nem hányod.
2016. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én sokat ettem, de sokat hánytam is, így nem híztam. viszont aztán a 2. trimeszterben is sokat ettem, de már nem hánytam. 12 kg plusszal megyek szülni sajnos::/
2016. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kellett volna. Az első terhességem elején iszonyatosan éhes voltam. Reggel egész napra megterveztem, hogy mikor mit fogok enni, úgy is csomagoltam a munkába, különben iszonyatosan elhíztam volna.
2016. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első trimeszterben nem változott a súlyom mert sokat hánytam, és hol volt hol nem volt étvágyam. Amikor elmúlt a rosszullét akkor nagyon el kezdtem hízni.

176 magas vagyok.

indultam 95 kg-al

és most vagyok 115 kg és még van 12 hetem hátra.

:(

2016. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En az elso babaval ettem rengeteget, foleg a terhesseg elejen. Az oka az volt, hogy leraktam a cigit kozvetlenul a pozitiv teszt utan es evessel tereltem el a figyelmemet. Mukodott, de hiztam is sokat, hiszem joval tobbett ettem, mint elotte, nah meg mindt amennyi indokolt volt. Vekony voltam, igy annyira nem erdekelt.

Soha nem emelyegtem, nem hanytam, ez sem tartott vissza.

A masodik babanal sem voltam rosszul, normalisan ettem, ahogy elotte es nem is hiztam az elejen. (Masfel kilot a 20. hetig, ugyanugy vekonyan kezdtem.)

A harmadik terhessegemnel viszon sokat emelyegtem, valamivel jobb volt a helyzet, ha ettem egy picit. A 11. hetig hiztam egy kilot, szoval az sem volt veszes. (Sajnos utana elment a baba.)


De a kerdesedre valaszolva: a terhesseg nem indokol sokkal tobb kaloriabevitelt, talan 200-300 kcal indokolt a baba miatt pluszban, mint elotte. Ugyhogy nyilvanvaloan aki joval tobbet eszik, mint szokott, az hizik is tobbet, mint amennyi indokolt.

De azert felni ettol nem kell, le lehet adni szules utan, de az a legjobb, ha megtalaljuk az arany kozeputat.

2016. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazábòl szinte egyfolytában olyan erzesem van mintha savam lenne s ezèrt kell egyek valamit...
2016. márc. 2. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteget ettem, és szégyellem de az elején 1 hetet végigpálinkáztam, koktéloztam nyaraláson. Nem tervezett babó volt és nem is gondoltam, hogy terhes lehetek, mert hormonproblémák miatt meddőnek tituláltak. Már terhes voltam mikor hormonsor vizsgálattal akart ellenőrizni a doki, hogy lehet e majd lombikkal babám, akkor még nem tudtuk, hogy már valaki növekszik a pocakomban. :) 4 kilót fogytam a zabálás mellett az első trimeszterben.
2016. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem émelyegtem, nem volt hányingerem.
2016. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!