Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan aki kora terhesen...

Volt olyan aki kora terhesen gyógyszert szedett mert még nem tudta, hogy terhes, lett baj belőle?

Figyelt kérdés
1 hete elég erős fájdalomcsillapítót kaptam. Most teszteltem pozit, február 8-án jött meg utoljára.

2016. márc. 6. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés és nagyon erős szerek okoznak csak problémát ilyenkor, tehát minimum heroinoznod kellene, bár még az se feltétlen befolyásolna bármit is ilyenkor.

Fájdalomcsillapító kizárt, hogy kárt okozna ennyire korai terhességnél. Később pedig bármit veszel be, konzultálj a nőgyógyászoddal, hogy lehet-e.

2016. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A terhesség elején - amíg ne alakul ki a méhlepény, az anya szervezetébe kerülö anyagok nem jutnak be a magzatba.
2016. márc. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Negyven-valamennyi gyógyszer okoz fejlődési rendellenességet a több tízezer közül, ebben semmilyen fájdalomcsillapító nincs benn. Azt, hogy terhesen ne szedd azért van a tájékoztatóban, hogy ne tudd őket perelni, ha fejlődési rendellenesség történt mégis, vagy vetélés, mert nem attól van.
2016. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy hétig házipálinkáztam nyaraláson, de úgy hogy be is csiccsentettünk barátokkal. Eddig hála az égnek minden rendben. :) 38h km
2016. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlanak gyógyszert szedni terhesen, mert etikai okokból nincsenek letesztelve a terhes anyákra és magzatokra gyakorolt hatásaik. Nincs rá bizonyíték, hogy nem káros, bár arra sincs, hogy káros. Ez egyszerű elővigyázatosság, túlbiztosítás a gyógyszergyártók részéről, ettől még nem magzatkárosító minden tabletta. Jobb félni, mint megijedni.

És igen, ahogy előttem is írták, a korai stádiumban még nem vagytok "összekötve".

2016. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!