Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség!...

Terhességi cukorbetegség! 38+4 hetes vagyok, eddig teljesen rendben voltak a cukraim, mitől romlottak az értékek így a végére?

Figyelt kérdés
Terhelésem 7,9 lett, ezért 180 g ch diétára fogtak 24 hetesen. Tartom a diétát, eddig szinte soha nem mértem még csak 6,5 feletti értéket sem, az utóbbi másfél hétben viszont gyakran mérek 7,4-7,7 közötti értékeket. Nagyon el vagyok keseredve :(((
2016. márc. 16. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a dietetikusodhoz.Lehet, hogy csak az időváltozást érzed meg így.Amúgy ilyenkor már nem szoktak inzulinra fogni.
2016. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ne légy elkeseredve!!! Nagyon sok minden okozhatja, és a 7,7 bár nem az ideális, de még mindig nem tizenvalahány. Egyébként a napokban hidegfronti hatás volt jellemző, ami szintén emelheti, én is mértem 7 felettit, ugyanolyan étkezésnél, amilyennél korábban bőven 7 alatt volt a vc.

31 hetes, terhességi cukorbeteg kismama

2016. márc. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen konzultálj a dietetikussal, mert nekem ugynígy volt, sőt , előre szólt, hogy a vége felé már sokkal rosszabbul fogja tolerálni a szervezetem a CH-t. Gondolom főleg a reggeli mérések "rosszak".

Nekem úgy sakkoztunk már az utolsó hetekben, hogy az étvágyam is elment, mert egyre lejebb és lejjebb került a reggeli CH összértéke, a legutolsó azt hiszem már valami 13g körül volt.

Ha nem tudsz már vele egyeztetni, akkor nézd meg a naplóban, hogy mikor volt magas, és ott annál az étkezésnél csökkents a CH-n, de máshová, leginkább ebéd utánra tessék beiktatni a maradékot, a 180g legyen meg.

Esetleg még az lehet, hogy egy-egy ételre reagálsz így. Nézd meg van-e azonosság az ételféléknél amikor magasat mértél. Ha igen, akkor azt az ételt vedd ki, vagy edd délután, vacsorára. Nekem ilyen volt a végén már a túró és a sajt is. Ha más nem megy próbáld meg telefonon elérni, naplód legyen kéznél, biztosan tud okosat mondani. Kitartás, már itt a vége a kanyarban! :)

2016. márc. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!