Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbetegség? Ma voltam az...

Cukorbetegség? Ma voltam az orvosomnál, aki csinált EKG-t, teljesen rendben volt, vérnyomás is, minden. Aztán megnézte a vérvételes eredményeimet, és furcsállta, hogy nincsen rajta cukor érték.

Figyelt kérdés

Mondtam neki, hogy azt a 25 héte csinálnak- cukorterhelést. Azt mondta őt nagyon érdekli, megszúrja az újjam.9, 0 lett az érték, elötte fél órával ettem ebédet (nem éppen diétásat, húsleves, oldalas, krumpli). Sokallta, bár azt mondta hogy nemrég ettem, ez befolyásolja, de elküldött holnap vérvételre ahol csak a cukrot nézik. Egyébként más tünetem nincs, sem többször ivás, szájszárazság, talán többször pisilek éjszaka, de ennyi. Szerintetek ez cukorbetegség? Tudom, holnap az éhgyomri vérvételen többminden kiderül, de most nagyon ideges vagyok.



15+1hkm


Köszönöm


2012. ápr. 16. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

?!

Háziorvos volt?

Evés után fél órával nem reprezentatív az eredmény, tök mindegy mit mért.

2012. ápr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

inkább csak terhességi diabéteszből induljunk ki :)

szerintem szuper , hogy elküldött terheléses cukorra,ha idejében kiderül, sokkal jobb lesz neked, és a babának is!

nekem is az van, mindent betartok, és szuper jól vagyok :)

2012. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De jó hogy irtatok, már fél órája bőgök, szegény párom nem győz nyugtatni :)
2012. ápr. 16. 21:29
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, háziorvos, nagyon alapos (amit nem is bánok, volt hogy jól jött az alapossága). Gondolta megnézi a cukrom, megszúrta az újjam és 9,0 lett. Kérdezte mikor ettem, mondtam hogy fél órája, mert nem tudtam , hogy nem szabad, vagy hogy mérni fog cukrot. Elmondtam mit ettem. És elküldött reggel vérvételre ahol csak a cukrot nézik. Csak megíjjedtem,mert olvastam eredményeket hogy valakiknek TERHELÉSSEL 6,akármennyi, nekem meg egy sima evés után ennyi.
2012. ápr. 16. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Neeeem, ezt nem lehet összehasonlítani. Semmi okod aggodalomra. :)
2012. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kösziii!


Csak tudod megíjjedtem. Lehet h alapos a dokim, de szereti a dolgokat felfújni, és hát mikor megmutatta a 9-es értéket.... hááát... ráadásul nem vagyok éppen egy sovány alakat sem (171cm/86kiló) és akkor már belekalkuláltam, hogy ez a súlyom miatt is van.... szóval rendesen beparáztam. Azóta csak ezeket a kérdéseket olvasgatom. Remélem holnap az éhgyomros értékem normális lesz.

2012. ápr. 16. 21:49
 7/15 anonim ***** válasza:

A terhességi diabéteszhez lényegében semmi köze a súlyodnak, egy fiziológiás inzulinrezisztancia az oka, de nálad én ezzel még bőven várnék, hiszen nem éhgyomorra, sőt, fél órával evés után ez az érték semmit nem jelent. :)


Sok boldogságot! :))


36 hetes km

2012. ápr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, megnyugtattatok. Persze, a doki sem tudhatta hogy elötte fél órával laktam be egy kis oldalassal :) De azért mint elég sok mindenért a terhesség alatt, ezért is elkezdtem aggódni. Köszönöm nektek :)
2012. ápr. 16. 22:11
 9/15 A kérdező kommentje:
Na elmentem az éhgyomros vérvételre, holnap kész az eredmény, hát nagyon kíváncsi vagyok. Szurkoljatok :)
2012. ápr. 17. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok, mindenképpen írd meg!

Szerintem magas volt az a kilences :)

De ha rossz lesz az értéked, akkor sem kell sírni!

Ez csak egy diéta, és kettőtökért van :)

Amúgy kis géppel étkezés után 1 órával kell mérni, lehet a valós értéked akkorra csökkent volna valamelyest.

Ha határértéken lenne az eredményed, akkor 2-3 hét múlva ismételjétek meg a terhelést. Biztos ami tuti alapon :)

2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!