Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit mondanátok ezekre az...

Mit mondanátok ezekre az eredményekre? Tanács? Magán orvost erre szakosodott ajánlani tudtok?

Figyelt kérdés

Már tettem fel hasonló kérdést de ki bővíteném.

Voltam a Bajcsy-Zsilinszky Kórházba genetikai vizsgálaton és ezt az eredményt kaptam.

Egy élő magzat, jelenleg medencevégű fekvésben, Jó életjelenségek. Telt gyomor és hólyag. Vesék rendben ábr. Négyüregű szív, szabályos kiáramlási pályák. Végtagok rendben ábr. Ép arckoponya. Normál tágasságú 4-5- es oldalkamrák. Kissé echogenebb belek. Köldökzsinórban 3 ér. Normál mennyiségű magzatvíz. Placenta hátsófalon. Anomália nem látható.

BPD: 44mm AC: 142mm Fl:30mm

A jelenleg érvényben lévő UH-s protokoll szerint vizsgálva kóros eltérés nem látható.

Vesz. terhesség a magzat, ( gyanított) chromosoma rendellenessége miatt.

Ezt ma bevittem az orvosomnak aki nem nagyon tudod velem beszélni. Röviden annyit mondott a Don-szindróma miatt végzik ezt a magzatvíz levételt. És igy meg lehet tudni valóban beteg e a baba. ha nem akkor örülünk ha igen ebben az esetben elveszik ha úgy döntenék. 19 hetes terhes vagyok volt két vetélésem már. És boldog vagyok végre összejött semmi pénzért nem engednem hogy elvegyék. Félek a szúrástól és mint említettem már nem a fájdalomtól hanem hogy elvetélek. De önzőség ha azt mondom nem csináltatom meg a tesztet és lesz ami lesz? mert segíteni így se úgy se tudnak. Nem tudom mit csináljak. Volt már valaki akinek Kissé echogenebb beleket láttak és elmúlt ? nem tudok megnyugodni. Egyes számú gyermek klinikára gondoltam elmegyek esetleg az ottani orvosok jobbak? mert itt ahol voltam nem válaszolt a kérdésemre csak mondta mondta h magzatvíz levétel ennyi. olyan szinten kiborultam nem tudom mit tegyek 23 éves leszek és nem tudom elfogadni ezt. csak a rosszra tudok gondolni. Bocs a regényé de itt több választ kaptam eddig mint a drága orvosaimnál.



2016. márc. 18. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvosok nem szeretnek kétesélyes dolgokról társalogni, ki kell belőlük vasalni a válaszokat!!!! Kérdezz, és ne hagyd lerázni magad! Beszélj úgy, hogy kénytelen legyen a válaszra. "kérem, mondja el, melyik lehetőségnek mennyi esélye van az én esetemben. Ön mit tanácsolna? Okom van a kétségbeesésre?"


Ha te már döntöttél a babád mellett, és ezt megértem, akkor mondd el azt is az orvosnak, hogy mindössze azért van szükség az információkra, hogy fel tudj készülni a dolgokra.


Tudom, nem nyugtat meg, de én is voltam úgy várandós, hogy nagyon rosszat sejtettek a terhesség félidejétől. Inkább hagyjuk, mi volt az. A sok idegességtől kicsit érzékenyebb lettem, lelkileg mély nyomot hagyott bennem, de egészséges gyermekem lett...

2016. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Bélrendszer A felvételeken a lágy szövetek szürke pontokként jelennek meg. Amennyiben a gyermek beleinek bizonyos részein fehér foltok vannak, a vizsgálati eredményre általában az írja az orvos, hogy “echogen belek“. Ezek az átmeneti elváltozások nem feltétlenül jelentenek komolyabb magzati abnormalitást, de jelenlétüket összefüggésbe hozták a kromoszóma rendellenességekkel vagy cisztákkal. Ennél sokkal valószínűbb azonban, hogy a gyermek egy kisebb vérzés következtében, vérrel vegyített magzatvizet nyelt. Amikor ez történik, te nem érzel és nem veszel észre semmit, a magzatnak pedig okoz semmilyen károsodást. A gyanús bél- és gyomorfolyadékok miatt a terhesség további fokozott figyelmet igényel, azonban a legtöbb esetben a k9vetkező vizsgálatig ezek felszívódnak."

[link]

2016. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az en genetikusom es szuleszem Prof dr Papp Zoltan volt a Maternityn. Nagyon elegedettek voltunk vele.
2016. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olvastam sokat lehet már ez is rá tesz az idegesegemre. Orvosom vissza hivott le tiltott a netről ne olvassak. Mivel döntöttem igy is ugy is akk a gyereket akkar mi történe isten ne agyja. De megtartam nem szúratom meg magam bizok még. 5d uhra gondoltam hogy elmegyek
2016. márc. 18. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, mindenkinek a sajat dontese az amniocentezis vagy a Nifty is. Csakis te dontesz rola. Ha baj van, de tuti megtartod, akkor is fontos lenne tudni a bajt, hogy a szuleskor tudjanak tamogatni a dokik. De mondom, te tudod.
2016. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!