Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, az ótvar hatással...

Kismamák, az ótvar hatással van a babára?

Figyelt kérdés
Nagyon megvagyok ijedve! Egy apró pattanásból lett egy csúnya seb, most már varas, borgyogyasz csak betadint írt! Olvastam valami Sceptococcus bakteriumrol hogy az az okozoja...illetve arrol is hogy ez a baci veszelyes ha a huvelyvaladekban van, szulesnel antibiotikum kell! De most akkor ez a baci belem kerult??
2016. márc. 22. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nővérem is összeszedte valahogy, mikor a lánya 3-4 hónapos lehetett. Antibiotikummal kikezelték és kész. Az pedig igaz, hogy ilyen jellegű betegségnél nem lehet csak úgy természetes módon szülni, mindenképpen kell az antibiotikum. Menj el egy másik orvoshoz, kérdezz rá. Egyébként a dokik nem kifejezetten szeretik az "öngyógyító" betegeket, de mivel terhes vagy, ezért inkább legyél túlaggódó.
2016. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ótvar akkor nem csak betadint kapsz. Hanem krémet amitől a var leesik meg vmi fertőtlenìtőt amivel a bacis gennyes részt kezelni kell. Ràadàsul ràmehet a vesèdre,tehàt ha az lenne az orvos biztos kèrt volna kontroll vérvételt 3-5hét múlva. Ez bőrbetegség nincs hatàsa a terhességre hacsak nem kevered valahogy oda a hüvelyedhez,ami még mindig nem jelent fertőzést feltétlenül a babàra csak nagyon kell figyelni a higiéniàra. Cseppfertőzéssel terjed. Nem minden esetben kell antibiotikum csak ha nagyon súlyos. Ha csak kis bőrfelületen van akkor azt bekötve kell tartani sebgyógyulàsig.

Ez inkàbb szülés utàn gàz,mert àtviheted a gyerekre a fertőzést. Amúgy több féle baktérium okozhatja.


Tehàt nem nem került beléd a baci, a bőrödre került. Előhozhatja egy herpesz vìrus okozta gyengébb immunrendszer vagy övsömör stb. Nem lesz gond ha szülésig elmúlik. Ha nem kakor kapsz antibiotikumot.

2016. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De az sem segìt ha minden nap megkérdezed. Ugyanúgy azt fogjàk ìrni,hogy túlliheged.
2016. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt Streptococcus B-m a terhesség végén. Kaptam antibiotikumot, egy hétig kellett szedni. Kaptam a császárkor vénásan is. A baba nem kapott, mert nem kapta el, letesztelték.


De nem emiatt volt császár! Ezzel is lehet hüvelyi úton szülni, csak akkor nagyobb az esélye, hogy a kicsi elkapja.


És, ha a dokid nem akarna streptococcus szűrést csinálni (kis sti a másik neve ennek), akkor kérd tőle, a 36. héten szokták általában megcsinálni. Nekem maguktól csináltak, nem volt panaszom semmi.

2016. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
5 mm-es a sebem, varas, szappanos vízzel kell kétszer lemosnom! Azt mondta a doktornő hogy irna antibiotikumot de mivel terhes vagyok nem ír. Lila ecsetelőt tett még rá és ennyi!
2016. márc. 22. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Jézus a szappanos vizet gyorsan felejtsd el!!!! És keress egy másik dokit, mert bizony kell rá antibiotikum, és szedheted is. Mivel a hüvelyi streptot is azzal kezelik ki (általában augmentin) Semmi baja nem lesz tőle a babának, mármint az antibiotikumtól!!! Azért vagyok ennyire felvilágosult, mert a lányomon pont a szülésem hetére jött ki pont ugyanígy, egy orr pattanásból az ótvar, gyorsan szaladtunk vele dokihoz, aki azonnal anibiotikumot írt neki, plusz betadinos ecsetelést, plusz egy antibiotikumos krémet is!!! És rákérdeztünk, nem veszélyes a magzatra, viszont külön kihangsúlyozta, hogy nehogy szappanos vízzel mosogassuk, csak langyos öblítés, és alapos szárítás, törlés után, kenjük be.
2016. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem egy nap után leesett a var, most már csak rózsaszín, 2-3 napig mostam szappanos vízzel, nekem ezt mondta a doki! Azóta magánbőrgyógynál is voltam, gentamicint írt fel.
2016. márc. 27. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!