Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3, vagy több gyerekes anyukák!...

3, vagy több gyerekes anyukák! Volt különbség az első terhességek, és a 3. vagy sokadik terhesség között?

Figyelt kérdés
Nekem az első 2 terhességemnél nem volt semmi gondom, most, a 3.-nál már a 13. héttől fáj a szeméremcsontom, nehezen bírok járni. 22-23 hetesen kis vérzés is jelentkezett, orvos szerint mert már igénybe van véve a méhem, és idősebb is vagyok, mint az előző terhességeknél. Kíváncsi vagyok, hogy csak én bírom nehezen a 3.-at?

2016. márc. 22. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a harmadik már nehéz volt, a szülés is, a negyedik annál is nehezebb, de a szülés mennyei.
2016. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most várom a 3.-at, még csak 15 hetes vagyok, de azt kell mondjam, eddig ez a legkönnyebb. Mondjuk talán azért, mert a két gyerkőc mellett már nincs sok időm magammal foglalkozni. A hányinger is múlóban van, a z eső 2vel ilyenkor még javában tombolt. Még nem híztam eddig, pedig az előző kettővel már mostanra volt rajtam vagy 5 kg plusz. Mondjuk az is igaz, hogy sajnos a második terhességből még maradt rajtam felesleg. Úgyhogy jó is, hogy nem híztam még. :) A nyártól nagyon félek, de remélem, hogy azért továbbra is jól viselem majd.
2016. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 3. terhességem kb utolsó 10 hete viselt meg igazán. Az első kettő szuper volt, bár a második babával a 32. hétben bevéreztem, ismeretlen okokból, de nem a babával és nem a terhességgel volt gond szerencsére (valószínű wc-kor kicsit erősebb nyomáskor elpattanhatott egy ér, de ez már soha nem fog kiderülni), ezt leszámítva soha nem fájt semmim, nem volt problémám. Most harmadjára már a 28. héttől hol a derekam, hol a szeméremcsontom fájt, vizesedtem, minden bajom volt, persze hozzáteszem nem is nagyon kíméltem magam, sütöttem, főztem, jöttem mentem, amíg csak bírtam, meg persze ott volt a 2 nagyobb is. Végül legnagyobb örömömre a múlt héten a 37+5 napon véget ért a terhességem, (mivel elég szépen kinyílt a méhszáj, a doki azt mondta, nem kockáztatna hogy esetleg magától megindul, és valahol az utcán szülök :D ) viszonylag gyors, fájdalommentes szüléssel (bár talán a 3 közül ez volt a legintenzívebb), szinte megváltás volt. A kh-ban kb már másnap szaladtam, csodás volt minden. Szülést így nem vártam még soha, mint a mostanit, pedig féltem, mi lesz ha hárman lesznek, lelkileg volt nehezebb inkább, de mostmár szépen kezdünk belerázódni a dolgokba. Neked is hasonló jókat kívánok :)
2016. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as, gratulálok a babához! :)

Annyi izgalmam volt kb az utóbbi egy hónapban, hogy jó lenne, ha a szülésig már több nem lenne. Attól is félek, mert a 2 gyerekkel egyedül vagyok a nap nagy részében, apuka este 11-re ér haza. A gyerekek oviban, (nyári szünetig) de én megyek értük, este egyedül vagyok velük.

2-es, téged meg irigyellek, a könnyű terhességért. :) Maradjon is így, további kellemes babavárást!

2016. márc. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!