Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+4 hetes voltam sztk rendeles...

5+4 hetes voltam sztk rendelesen, ahol megallapitottak, a terhesseget, az adatok alapjan azt mondta a doki hogy csak a 12. heten mennjek vissza, ez igy rendben van?

Figyelt kérdés

Most leszek 8 hetes, de nem ertem miert nem akar ranezni a babara, hogy ver e a szive stb...


Maganba nem szivesen mennek, de elmehetek masik sztk-s dokihoz? Vagy elkuldene??


2016. márc. 23. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igazából 12. héten nagy uh-ra kellene már menni, ahova általában előtte időpontot kell kérni, beutalóval. Legalább is nálam így volt. Nem az sztk-ban csinálták, legalább is, nem a nőgyógyászati rendelésen. Ha jól emlékszem akörül már vérvételre is kell menni, beutalóval. Visszamennék mostanság sztkba. Inkább másik orvoshoz.
2016. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem,menj masik sztkshoz. 8 hetes kor kornyeken nem art egy uh, szivhangot neznek, stb. Ez nem lelkiismeretes hozzaallas a dokid reszerol. A 12 hetes mar vizsgalat mar az 1. komolyabb genetikai uh. Ennel azert surubben kellene ranezni a picire
2016. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Furcsa, mert meg szokták várni, hogy legyen szívhang, akkor adnak arról igazolást, amivel kikéred a védőnőtől a terhes kiskönyvet. A szívhang után viszont tényleg a 12. heti jön.


Én SZTK-ba járok dokihoz. Mivel az első SZTK-s doki elmérte a babámat (kisebbnek, mint amekkora, pedig én is láttam az UH-n, hogy hajlott háttal feküdt), és majdnem lecsúsztam miatta a 12. heti ultrahangról, ezért azonnal dokit váltottam.

Az SZTK-ba mentem, egy másik, jó hírű orvoshoz. Először azt mondta, hogy egymás kismamáit nem veszik át, de kértem rá (a másik dokit nem szidtam közben), hogy tegyen kivételt, mert a barátnőim őt ajánlották, amúgy is csak egyszer voltam eddig a másik dokinál.

Utána szó nélkül átvett. :)

2016. márc. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Csak petezsakot es szikholyagot lattunk...


Ehez az orvoshoz jarok mar 6 eve, eddig se volt kedves, segitokesz, de most ugy erzem valtanek... Remelem lehet ilyet es nem utasit el a kollegaja, aki vele egy folyoson dolgozik... Recepcion kell bejelentkezni, ott csak kozolnek, ha nm mehetek at mashoz... Vagy marad a magan...

2016. márc. 23. 12:33
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Valóban, a szívhang megléte után adják ki az igazolást, hogy el tudd intézni a kiskönyvet.

Legyél akkor kicsit cseles :) Menj el máshoz rendelésre és mondd azt, hogy görcsölsz és volt egy kis vér a bugyidon és aggódsz, hogy jól van e. Meg fogják nézni, így te is megnyugodsz majd.


Amúgy nem, nem normális ahogy ez a doki kezeli a dolgokat.

2016. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj én lehet babonás vagyok, de sose játszanék ilyennel mint amit az 5-ös mond.

Ha régóta jársz ehhez a dokihoz, és ismered, szerintem az a legtisztább ha 2 hét múlva szépen felhívod, elmondod hogy aggódsz hogy minden rendben van e, és szeretnéd ha rádnézne. Ha erre nemet mond, akkor keress másik orvost.

2016. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell cselesnek lenni. En is ilyen helyzetben voltam, a doki tojt rank magasrol. Oszinten de kulturaltan elmondtam a vedononek, nert az aktualuson kivul nem ismertem mas nogyogyaszt, es kertem, h ajanljon vkit. Aztan kertem idopontot a masikhoz es kesz. Szinten egy intezmenyen belul tortent a valtas
2016. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
en se hazudnek verzest, se semmit, ami nem igaz...
2016. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az a problema, hogy egyszer egy fizetos vizsgalatert (HPV gyanu jott ki es szerettem volna megtudni) is konyorognom kellett neki, hogy vegye mar le a kenetet.... Azt mondta, h annyi az eselye, hogy HPV-m van, mint hogy az a lampa most a plafonrol a fejemre esik... De vegul tok bunkon megcsinalta, persze igaza lett es eleg gunyosan megjegyezte, h o ezt megmondta elore.

Azert maradtam csak nala, mert soha semmi problemam nem volt, rakszuresre es max receptert jartam hozza, de szivem szerint most valtenek, ha lehet... Nem hiszem, hogy orulne, ha felhivnam, mar a beutalot is megadta a vedonohoz...

2016. márc. 23. 12:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én mást választanék terhesgondozásra és nem őt ha ilyennek ismerted meg. Jelentkezz be valaki máshoz. Én sem hazudnék soha ilyet, hogy vérzek meg hasonlók, örülni kell ha nincs probléma nemhogy behazudni.

Keress egy lelkiismeretes dokit.

2016. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!